UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75838
останнє поновлення: 2016-12-03
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВелика буква в іменах, по батькові та прізвищах людей (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось4886
Скачало187
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Велика буква в іменах, по батькові та прізвищах людей.

 

Мета. Формувати в учнів уміння розрізняти поняття "ім’я”, "по батькові”,

"прізвище”, писати з великої букви імена, по батькові, прізвища людей;

закріпити навички правильного письма слів, правопис яких потрібно

запам’ятати; розвивати мовлення учнів; виховувати почуття гордості за

Україну; заохочувати до самостійного читання художніх творів.

 

Обладнання. Книжки Л. Українки, Т. Шевченка, І. Я. Франка, смарт-дошка.

 

 

Хід уроку

 

 

I. Організація учнів до уроку

 

II. Актуалізація опорних знань учнів

 

А) Б е с і д а

 

- Що означають слова, до яких ставимо питання хто? що?

 

- Як вони називаються?

 

- Скільки предметів вони можуть означати? Наведіть приклади.

 

- Доберіть слова – протилежні за значенням до слів: добро, день,

ранок.

 

 

Б) Словникова т в о р ч а р а б о т а (самостійно).

 

- Спишіть, вставляючи пропущені букви.

 

В…дмідь, д…ктант, д…ван, м…даль, за…ць, порт…фель.

 

 

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети

уроку.

 

- Послухайте і відгадайте загадку.

 

Всі хочуть, як народиться дитина,

 

Щоб я було красиве і дзвінке,

 

Бо носить все житгя мене людина,

 

А відгадайте-но, що я таке?

 

(Ім'я)

 

- Діти, як ви вже знаєте, усі предмети, що нас оточують, мають

своє ім’я. Тобто "книжка” – це не зошит, бо зошит має своє ім’я… Так і

люди. Як тільки маленька дитина народжується, їй дають ім’я.

 

- Які імена хлопчиків і дівчаток ви знаєте? Так, Галинка, Оля,

Олег – це імена.

 

- А от літніх людей, ваших батьків, вчительку кличуть не просто

по імені, а й по батькові.

 

- Кожна людина має своє ім'я, по батькові, прізвище. Сьогодні спробуємо

дослідити, як правильно пишуться вони, чому саме так, звідки прийшли до

нас наші імена, яким способом утворились прізвища, по батькові.

Навчимося правильно писати ці іменники, бо грамоти вчиться — завжди

знадобиться. Для людини її ім'я звучить найсолодше, тому імена тих, хто

гарно працюватиме, міркуватиме, буде красиво писати, правильно сидіти,

даватиме цікаві відповіді на питання, звучатимуть найчастіше. Це буде

найкращим визначенням його хорошої роботи на уроці.

 

 

IV. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу

 

А) Виділення невідомого.

 

- З чого складається наше мовлення? (З речень)

 

- Складіть речення зі слів.

 

Марійка мамі Сьогодні господарству по допомагає.

 

(Сьогодні Марійка допомагає мамі по господарству.)

 

- Про кого йде мова у реченні?

 

- Що вона робить? (Допомагає)

 

- Допомагає кому? (Мамі)

 

- Допомагає коли? (Сьогодні)

 

- Де допомагає? (По господарству)

 

- Визначити граматичну основу речення.

 

 

Б) Казка про велику букву

 

Жила собі маленька буква. її часто пропускали, інколи не помічали

просто. Засмутилася маленька буква і вирішила все змінити.

 

Перейшла з середини речення на початок. І сталося диво. Почали поважати

малу букву, писали її вже великою.

 

Але їй цього було замало. Захотілось дати ймення містам, селам, річкам,

-----> Page:

0 [1] [2] [3]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ