Тема. Зима – білосніжка.
Мета: поглибити знання учнів про зимові явища, про зв’язок кожного
зимового місяця з іншими; вчити виразно читати вірші; збагачувати
словниковий запас учнів; розвивати їхнє мовлення, логічне мислення,
вміння правильно аналізувати прочитане, вчити помічати красу довкола;
удосконалювати навички роботи з ножицями, пензлем; виховувати любов до
природи рідного краю, бережне ставлення до неї.
Методично – дидактичне забезпечення:
Комп’ютерна презентація до уроку, плакат із записом девізу уроку;
таблиці для розчитки: (прочитати на одному диханні слова; прочитати на
одному диханні вірш; фотооко ); таблиця з деформованим текстом; малюнок,
на якому зображено зиму; полотно для складання павутинки; ілюстрації на
зимову тематику; плакат з кросвордом; ” сніжинки”- відгадки; аудіо –
запис мелодії Вівальді “Зима”; ялинка; ялинкові прикраси.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
– Діти, давайте проведемо автотренінг і налаштуємося на урок.
Я – учень. Я ходжу до школи. Мене навчають вчитись. Я все розумію.
Я все хочу знати.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
(Учитель ставить запитання, учні, передаючи уявний мікрофон, висловлюють
свою думку щодо поставленого запитання.)
Вправа “Мікрофон”.
– Подумайте і скажіть, яким має бути наш урок.
– А якими повинні бути ви?
(Міркування учнів.)
– Отже, якщо ви будете такими, то ми разом створимо цікавий, творчий,
продуктивний урок. А він у нас сьогодні дійсно незвичайний. Адже на
ньому ми будемо читати, співати, танцювати, вирізати, фарбувати. Чи
цікавий буде урок?
Отже, все залежить від вашої активності, уважності, творчості.
Слайд 1
ІІІ. Створення емоційного фону уроку
1. Читання вірша вчителем.
2. Обговорення ілюстрації із зображенням дівчини – Зими, що їде у санях,
запряжених трійкою.
Слайд 2
3. Розповідь з елементами бесіди про місяць грудень.
IV. Основна частина уроку
1. Розглядання ілюстрацій із зображенням зими.
Слайди 3-6
– Отже, ви побачили, що зима приходить не лише у наше село, місто, а й у
ліс, поле, у гай, у сад. Вона крокує всією нашою країною. І до нас на
урок завітала. Тож давайте всі разом скажемо їй: “Добридень, зимо! Ми
раді вітати тебе у нас на уроці”.
Слайд 7
2. Гра “Додай прикметник”.
– А зараз за допомогою вірша ви відповісте на запитання: яка зима?
Слайд 8
3. Розчитанка.
а) прочитати на одному диханні;
( на плакатах записані слова, вірш; учні читають їх на одному диханні )
Сніг, зима, хмара, холодна, сніжинка, метелиця
Слайд 9
– Хто на одному диханні зможе прочитати більше?
На дуби і на ялинки
Тихо падають сніжинки:
1 сніжинка, 2 сніжинки…
3 сніжинки, 4 сніжинки, 5 сніжинок…
Сдайд 10
B
D
?
D
j
б) фотооко – подивитись на таблицю і сказати одне слово, яке
запам’ятали; подивитись ще раз – назвати два слова; яке слово
написане першим? останнім?
Лід, сніг, зима, мороз, холодок, сніжок, снігопад
Слайд 11
4. Читання учнями віршів про зиму.
5. Це цікаво знати!
– У нашого народу є ще багато прикмет, за якими визначають погоду
взимку.
Дим вгору в’ється – на мороз.
Падає великий лапатий сніг – на негоду і сирість.
Собака качається – на сніг.
Гуска ховає ніс під крило – на мороз.
Слайд 12
6. “Гронування”. Складання “павутинки”.
– Діти, давайте складемо “павутинку” до слова “зима”. (на дошці –
плакати ” сніжинки”, учні відгадують загадки і прикріплюють до кожного
промінчика “сніжинки” – відгадки, які вчитель заготовив заздалегідь )
Крил не має, скрізь літає
Та ще й куряву здіймає. Вітер.
Без ніг біжить, без крил летить. Вітер.
Я падаю на ваші хати,
Я білий – білий, волохатий,
Я прилипаю вам до ніг
І називаюсь просто … Сніг.
В небі хмара пролітала,
Білий пух порозсипала.
Він на землю міцно ліг,
Називають його … Сніг.
Слайди 13-14
7. Робота з деформованим текстом.
Діти, погляньте на екран. На ньому записано речення. Але ж у нас
на уроці присутня Зимонька. Вона вирішила побавитися з вами,
легенько дмухнула вітерцем – і всі літери переплуталися. Давайте
швиденько поставимо їх на місця і прочитаємо речення.
З бане тілела жнані, рнага, вом рказі, жиснінка.
– З чим порівняно сніжинку в реченні? А ще з чим її можна порівняти?
Слайд 15
8. Зустріч із Сніжинкою. Легенда про Сніжинку
Слайд 16
9. Самостійна робота.
(вирізування сніжинок, повторення правил безпеки роботи зножицями )
Учні під мелодію пісні “Білесенькі сніжинки” вирізають із салфеток
сніжинки. Вирізані сніжинки піднімають вгору, а потім дарують їх
дівчинці – Сніжинці.
Слайди 17, 18
10. Робота з текстом ” Мільйон мільйонів сестричок”.
(методична структура АУР – “актуалізація – усвідомлення – рефлексія” ).
Читання з передбаченням. Текст поділено на
4 частини.
Слайд 19
11. Поетична хвилинка.
– А тепер спробуємо скласти вірш про зиму. (на таблиці запис, учні
добирають до питань слова і складають вірш )
(Що зробила? що?) сизокрила,
(Яким? чим? що? ) вкрила.
(Звідки? що роблять? які? ) сніжинки
(Хто? що зробили? у чиї? ) хатинки.
Слайд 20
12. Кросворд.
Слайд 21
13. Карнавал. Прибирання ялинки.
V. Підсумок уроку.
– Ось і закінчився наш урок. Яким він у нас був?
– Що нового дізналися на уроці?
– Давайте поаплодуємо собі за нашу працю.
– А оскільки наближається новорічне свято, я хочу, щоб ви привітали
з ним наших гостей. Як це відбувається?
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter