UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваНаписання листа рідним, друзям. Закріплення етичних навичок у ході складання письмових висловлювань (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1723
Скачало100
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Написання листа рідним, друзям. Закріплення етичних навичок у ході

складання письмових висловлювань.

 

Мета. Ознайомити учнів з одним із зразків ділового мовлення - листом;

 

закріплювати практичні навички етики мовлення; розвивати культуру

мовлення;

 

виховувати повагу до праці хліборобів.

 

Обладнання уроку: комп’ютерна презентація, мультимедійне обладнання

 

Хід уроку

 

І. Організація класу до уроку.

 

На екран проектується слайд 1

 

 

ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

 

1. Перевірка домашнього завдання.

 

Вправа 73.

 

- Що можна було б зобразити зліва і справа малюнка?

 

- Зачитайте розповідь яку ви склали на основі трьох малюнків.

 

- Чого вчить нас складена розповідь? (Міркування учнів.)

 

Вправа 76.

 

- Як називається гра, сценку з якої зображено у підручнику?

 

Зачитайте власну інструкцію до гри. Зачитайте її.

 

2. Диктант.

 

Рідне слово

 

Над старими яворами

 

Білих буслів білі діти

 

Зранку-раночку дзьобами

 

Вчаться рідно клекотіти.

 

І рідненько тьохка в лузі

 

Соловей до солов'яти.

 

І мене навчіть, матусю,

 

Рідним словом розмовляти.

 

Вказівка. Кожен рядок вірша починати з великої букви.

 

- Знайдіть слово-звертання у вірші.

 

- До слова бусол доберіть близькі за значенням слова.

 

(Лелека, чорногуз, бузько.)

 

Слайд2. Вказівка проектується на екран, потім по черзі з’являються два

завдання, а в підкріплення дитячих слів – з’являються назви та малюнок

лелек

 

 

- Прочитайте прислів'я. Слайд 3

 

 

III. Вивчення нового матеріалу.

 

1. Повідомлення теми і мети уроку.

 

- Сьогодні ви будете вчитися писати листи своїм близьким і знайомим.

 

Лист — дуже важлива форма спілкування. Тому писати його повинен уміти

кожен.

 

Слайд 4.

 

 

2. Створення проблемної ситуації.

 

- Чому люди пишуть один одному листи?

 

- Хто з вас уже писав або отримував листи?

 

- Чи можна без дозволу читати листи, адресовані комусь іншому?

 

- Чи знаєте ви, як лист потрапляє за призначенням, до адресата?

 

( "Мозкова атака", фронтально з усім класом, діти висловлюють різні

думки.)

 

3. Словникова робота. (Слова на дошці.)

 

.

 

n

 

p

 

L

 

N

 

 

 

0о в групах!

 

Лист, конверт, поштова скринька, поштове відділення, до запитання,

 

листоноша, адреса, адресувати, адресат, автор листа (адресант.)

 

Слайд5.

 

 

(Учні вчаться правильно вимовляти і записувати ці слова.)

 

4. Робота з підручником.

 

Вправа 77.

 

План роботи. Складання " павутинки".

 

1. Читання листа.

 

2. Бесіда щодо його змісту і оформлення.

 

3. Практичне засвоєння звертань ("Так звертайся").

 

4. Самостійне написання листа за поданим зразком.

 

Запишіть у словнички слова подані у підручнику.

 

Вправа 79.

 

Поетична хвилинка.

 

- Хто є автором листа?

 

- Кому він адресований?

 

- Про що розповідає Галинка у своєму листі?

 

- Що вона пропонує Оленці?

 

- Доберіть близькі за значенням слова до слова подружка. (Товаришка,

приятелька.)

 

Фізкультхвилинка

 

 

IV. Тренувальні вправи. Стежина спроб і помилок.

 

1. Робота над вправою 78.

 

План роботи

 

1. Вибір адресата.

 

2. Обдумування змісту листа.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ