UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЗакріплення знань учнів з теми «Речення» (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1238
Скачало117
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Закріплення знань учнів з теми «Речення».

 

Мета: повторювати та закріплювати знання учнів з теми «Речення»;

 

формувати навички правильного інтонування речень, різних за метою

висловлювання, вміння швидко і правильно знаходити граматичну основу,

встановлювати зв'язок між словами у реченні;

 

удосконалювати вміння учнів інтонувати складні речення і речення з

однорідними членами;

 

закріплювати знання про вживання розділових знаків;

 

розвивати вміння аналізувати, спостережливість і мову учнів;

 

виховувати любов до мови, до навчання.

 

Обладнання: картки з розділовими знаками; картки із запитаннями і

схемами (для конкурсу капітанів); картки з віршем; тестові завдання;

таблиці для оформлення класу.

 

Тип уроку: урок закріплення знань.

 

Хід уроку

 

І. Організація класу.

 

ІІ. Повідомлення теми та задач уроку.

 

– Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми проведемо його у формі КВК.

 

(учні розшифровують)

 

– Для цього об’єднаємося у 4 групи (команди). Кожна команда обирає свого

капітана, який добре знає тему «Речення», і вигадує собі назву. Команда,

яка швидше з цим впорається, заробляє перший бал.

 

(На дошці записати назви команд і зароблені бали.)

 

ІІІ. Узагальнення та систематизація знань.

 

1. Конкурс «Розминка»

 

Дидактична гра «Який потрібен знак?» (У кожної команди є три картки з

розділовими знаками: крапкою, знаком питання, знаком оклику. Вчитель

промовляє речення, а учні картками вказують, який знак треба поставити в

кінці. Після з’ясування знаків один з учнів називає вид речення (по

черзі з кожної команди). За правильну відповідь 1 бал.)

 

У лісі з дерев опадає листя.

 

Бережіть рідні ліси!

 

На яких деревах ростуть шишки?

 

Іванкові подарували цікаву книжку.

 

Яку книжку ти зараз читаєш?

 

Добре вчіться, діти!

 

– Назвати речення зі звертанням (додатковий бал).

 

2. Конкурс «Швидше».

 

Гра «Спіймай підмет і присудок».

 

(Учитель читає речення, учні по черзі з кожної команди «ловлять» на слух

підмет і присудок, а потім називають граматичну основу.) На підготування

відповіді 10с. Якщо у команди немає відповіді, то її називає інша

команда. За правильну відповідь 1 бал.)

 

Ой у лузі калина стояла.

 

Білі тумани пливуть над землею.

 

Насупили дощові хмари.

 

Сашко читає вірш напам’ять.

 

У чудовому озері жила маленька рибка.

 

По тому самому озеру плавав білий лебідь.

 

n

 

к

 

 

О

 

д

 

Мій брат охороняє кордон рідної землі.

 

3. Конкурс капітанів.

 

(Завдання: капітан кожної команди складає речення за запитаннями і

отримує 3 бали за правильне і красиве речення. Команда заробляє

додатковий бал, якщо правильно знайде схему складеного речення.)

 

Як? Хто? Що роблять? Коли?

 

а) … === ___ … .

 

б) ___ … === … .

 

в) … ___ === … .

 

г) === ___ … … .

 

4. Конкурс «Хто більше?»

 

( Скласти речення з однорідними членами і залежними від них словами на

тему «У лісі». Команда заробляє стільки балів, скільки слів буде у

складеному реченні. )

 

5. Конкурс « Знайти і пояснити».

 

(Підкреслити у реченнях вірша граматичні основи. Прочитати вірш виразно,

правильно робити інтонацію, слідкуючи за розділовими знаками. За

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ