UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваСпостереження за роллю прикметників у загадках. Складання загадки (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось3361
Скачало110
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Спостереження за роллю прикметників у загадках. Складання загадки.

 

 

Мета: вчити учнів вживати в мовленні прикметники, добирати їх до слів –

назв предметів; спостерігати за роллю прикметників у загадках, складати

загадки; розвивати зв’язне мовлення; збагачувати словниковий запас

учнів; формувати початкові вміння добирати прикметники; протилежні за

значенням; виховувати мовну культуру школярів.

 

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

 

1. Перевірка д/з: впр.268 (прочитати кілька речень)

 

2. Хвилинка каліграфії: стор.123.

 

3. Робота із словниковими словами.

 

На дошці: вулиця, метро, черговий

 

Завдання:

 

а) записати слова, поставити наголос, підкреслити букви, написання яких

треба запам’ятати;

 

б) перевірити виконану роботу: - помінятися зошитами; - перевірити; -

оцінити (немає помилок і виправлень – 3б. є виправлення – 2б. є одна

помилка – 1б. є дві помилки і більше – 0б.)

 

в) поставити запитання до слів, зробити висновок, які це слова;

 

г) дібрати до них слова – ознаки предметів.

 

- На які питання вони відповідають?

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 

Відгадати загадку:

 

Червоний колір, а кислий смак, кам’яне серце. Чому то так? (вишня)

 

- Які слова допомогли відгадати загадку?

 

- Що це за слова?

 

- На які питання вони відповідають?

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

 

- Отож, на сьогоднішньому уроці ми спостерігатимемо за роллю слів, що

називають ознаку предмета у загадках, і будемо вчитися складати загадки.

 

 

На дошці: Спостереження за роллю слів, що називають ознаку предмета, у

загадках. Складання загадок.

 

- Всі завдання будемо виконувати в парах. Нагадую, що, працюючи в парах,

не можна перебивати один одного, треба намагатися дійти спільної думки.

 

V. Сприймання й первинне усвідомлення матеріалу.

 

1. Виконання впр.269. Завдання:

 

а) за поданими ознаками впізнати предмети (обговорити в парах);

 

б) пояснити, як записувати завдання (зразок - перше речення)

 

в) записати: 2 речення – 1 ряд 3 речення – 2 ряд 4 речення – 3 ряд

Додатково: (усно) назвати ознаки інших добре відомих предметів.

 

г) перевірити виконану роботу. Підвести підсумок: до слів – назв

предметів (іменників) можна підібрати по кілька слів – ознак предметів.

2. Виконання впр.270 (усно). Завдання: знайти назви ознак (обсудити в

парах).

 

&

 

*

 

@

 

v

 

Д

 

Р

 

??*?Підвести підсумок:

 

- Яку роль виконують ці слова в загадках?

 

VІ. Узагальнення й систематизація знань.

 

1.Колективне складання загадки.

 

2.Творча робота над складанням загадки у парах (усно).

 

Завдання:

 

а) Правильно дібрати слова-ознаки предметів, щоб вони допомогли

відгадати загадку. На допомогу є малюнки, які допоможуть влучно

підібрати слова.

 

- Працюючи в парах, не перебивайте один одного, а намагайтеся дійти

спільної думки. (На виконання роботи 3 хвилини.)

 

У дітей листочки із завданням:

 

1 ряд: Звірок,____, мов клубок, ніжки у нього ____ , мордочка ____

.(їжак)

 

2 ряд: На зріст ____ , хвіст ____ , шубку ___ має, по гілках

стрибає.(білка)

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ