UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваСкоромовки. Прислів’я, приказки. Загадки (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6636
Скачало204
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Скоромовки. Прислів’я, приказки. Загадки.

 

Мета: збагатити знання дітей про малі жанри усної народної творчості,

з’ясувати їх характерні особливості.

 

Розвивати уміння за ознаками впізнавати предмети; пояснювати прислів'я,

розвивати мислення, допитливість, зорову та слухову пам'ять, образність

і точність мовлення. Активізувати словниковий запас учнів.

 

Виховувати пізнавальний інтерес, любов до рідного слова, бажання

самостійно придумувати загадки, вживати прислів'я у спілкуванні.

 

Обладнання: підручник Українська мова (для шкіл з рос. мовою навчання)

Хорошковська О., Охота Г. "Освіта", 2002, індивідуальні картки для

читання, картинки: ромашки, соняшника, лисиці, зайця, котика, пам’ятка

як складати загадку, комп’ютер, інтерактивна дошка.

 

Тип уроку: комбінований.

 

Вид уроку: урок із використанням ІКТ.

 

Прийоми і форми роботи: "Мікрофон”, вибір домашнього завдання, парна та

групова форми роботи.

 

План уроку

 

Етапи уроку

 

І. Організація класу. Метод "Мікрофон”.2 хв.

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання. 5 хв.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань. 5 хв.

 

Мовна розминка. (Робота в парі).

 

Читання складів на карточках. "Біг по доріжці”

 

Читання "Пірамідок”(для збільшення кута зору)

 

Робота над скоромовкою. Вибіркове читання скоромовки.

 

IV. Мотивація навчальної діяльності учнів. 4 хв.

 

Проблемне завдання учням.

 

V. Оголошення теми уроку. 10 хв.

 

Робота в групах над прислів’ями. Робота з підручником.

 

Робота над приказками.

 

VI. Фізкультхвилинка. 1 хв.

 

VII. Опрацювання добірки загадок. Робота в групі. 10 хв.

 

Складання загадок за малюнками та вказівками.

 

VIII. Підсумок уроку. Метод "Мікрофон”.3 хв.

 

Домашнє завдання. Завдання на вибір.

 

Хід уроку

 

І. Організація класу.

 

Стали, діти, всі рівненько.

 

Посміхніться веселенько.

 

Настій на урок взяли,

 

Працювати почали.

 

Метод "Мікрофон”.

 

- Як ви думаєте, чого навчить вас цей урок?

 

Продовжіть речення:

 

Я буду на цьому уроці...(діти відповідають в "мікрофон” одним словом).

 

Урок цей буде...(яким?)

 

Отже, ми будемо: активними, уважними, сміливими, працьовитими, веселими,

дружніми.

 

Урок буде: цікавим, яскравим, приємним, пізнавальним.

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 

- Що таке дитячий фольклор?

 

- Що до нього входить?

 

- Які ви знаєте колискові пісні?

 

- Назвіть головних героїв колискових пісень.

 

- Чому мелодія колискової така одноманітна? Доведіть для чого це

потрібно.

 

- Що таке лічилки?

 

- Які ви знаєте забавлянки?

 

- Розкажіть лічилку, яка вам сподобалась.

 

Мовна розминка.

 

Читання складів на карточках. "Біг по доріжці”

 

А О У И І Е Я Ю Є Ї

 

К КА КО КУ КИ КІ КЕ ЯК ЮК ЄК ЇК

 

В ВА ВО ВУ ВИ ВІ ВЕ ЯВ ЮВ ЄВ ЇВ

 

Д ДА ДО ДУ ДИ ДІ ДЕ ЯД ЮД ЄД ЇД

 

П ПА ПО ПУ ПИ ПІ ПЕ ЯП ЮП ЄП ЇП

 

С СА СО СУ СИ СІ СЕ ЯС ЮС ЄС ЇС

 

Читання "Пірамідок”(для збільшення кута зору)

 

КІТ СОН ХАТА ДИТЯ

 

КОТИ СОНЯ ХАТКА ДИТИНА

 

КОТИКИ СОНЦЕ ХАТИНКА ДИТЯТКО

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ