UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваРід іменників (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось3737
Скачало151
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Рід іменників

 

Мета: Розширити і активізувати словниковий запас, уміння розпізнавати

мовні явища за їх ознаками; навчити учнів зв'язно висловлювати думку

усно й на письмі, писати відповідно до правил українського правопису;

розвивати мовні здібності: уміння класифікувати, встановлювати

причинно-наслідкові зв'язки, систематизувати; навчити учнів розрізняти

рід іменників; виховувати любов до рідної мови, ввічливість і доброту.

 

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

 

Обладнання:

 

1. Зразок письма букви М м, з'єднання складів ме, мі;

 

2. Ілюстративні будиночки на повторення будови слова;

 

3. Малюнки для розвитку мови учнів;

 

4. Картки з словами узлісся, група;

 

5. Таблиця-схема «Рід іменників»;

 

6. Сигнальні картки:

 

7. Карта України;

 

8. Програвач.

 

Хід уроку

 

І. Організаційна частина.

 

1.1. Організація класу.

 

Дзвоник дзвонить, не стихає,

 

Школярів усіх скликає:

 

— Гей, до класу поспішайте,

 

На місця свої сідайте.

 

II. Актуалізація опорних знань.

 

2.1. Хвилинка каліграфічного письма з використанням ТЗН. (Програвач).

 

Щоб рівно і гарно слова написати,

 

Нам з'єднання букв слід усім пригадати,

 

Для цього дається одна лиш хвилинка,

 

Завдання таке:

 

Мм

 

ме мі та

 

Маринка

 

(Звучить мелодія).

 

2.2. Повідомлення теми і завдань уроку.

 

Сьогодні ми іменники

 

Продовжимо вивчати.

 

Потрібно нам навчитися

 

Роди їх розрізняти.

 

2.3. Повторення вивченого матеріалу про іменник, визначення іменників за

допомогою питань (хто? що?).

 

Якщо до слів написаних

 

Питання пригадаєте,

 

То серед них іменники

 

Швиденько відшукаєте.

 

1. Мете. замети, метений.

 

2. Білий, біліє, білизна.

 

3.Сніг, засніжений, сніжно.

 

(Слова записані на дошці. Учні підкреслюють іменники, усно ставлять до

них запитання).

 

Іменники правильно ви відшукали,

 

Та де їх будиночки, нам не сказали.

 

2.4. Будова слова.

 

сніг замети білизна

 

(Учні розглядають слова за будовою, підписують їх відповідним

будиночком. Відповіді оцінюю).

 

Слова вірно розселили.

 

Похвалю вас – заслужили.

 

На місця хутчій сідайте

 

І малюнки розглядайте.

 

Слід вам речення складати

 

І у зошит записати.

 

Ну а потім, ось зразок,

 

Запишіть цих слів зв'язок.

 

(На парті у кожного учня лежить малюнок для розвитку мови. Учні складють

речення, встановлюють зв’язок між словами).

 

2.5. Головні члени речення, зв'язок слів у реченні.

 

Зразок.

 

Пухнастий сніг біліє навкруги.

 

сніг (що робить?) біліє;

 

сніг (який?) пухнастий;

 

біліє (де?) навкруги.

 

Вірно справились, чи ні?

 

Перевіримо самі.

 

(Взаємоперевірка робіт).

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 

3.1 Вивчення нової теми. Повторення теми і завдань уроку.

 

За відповідь вашу спасибі, малята,

 

Прийшов час вже тему нову нам вивчати.

 

Тепер перевірю: уважні чи ні,

 

Хто тему уроку повторить мені?

 

3.2. Пояснення нового матеріалу.

 

(Проблемна ситуація)

 

Іменники різні є в мовному світі,

 

Дають імена вони Галі і Віті,

 

Вони називають і стіл, і вікно,

 

І річку, і вітер, узлісся, село.

 

Щоб легше було їх усі відміняти,

 

Змогли б ви в три групи усі згрупувати?

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ