UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПовітря навколо нас. Термометр (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1550
Скачало102
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Повітря навколо нас. Термометр

 

Мета. Ознайомити учнів із повітрям, його властивостями, значенням;

властивостями рідин, які здатні розширюватися при нагріванні та

стискатися при охолодженні, використанням цих рідин у термометрах;

ознайомити із будовою термометра, його видами; розвивати

спостережливість, вміння) аналізувати природні явища; виховувати бережне

ставлення до повітря, що нас оточує, зацікавленість до уроку

природознавства.

 

Хід уроку

 

І. Хвилинка спостережень.

 

- Яке сьогодні небо?

 

- Чи були зранку опади?

 

- Чи є сьогодні вітер?

 

- Яка довжина тіні від гномона?

 

- Що можна сказати про сьогоднішню погоду?

 

- Порівняємо її з погодою попередніх днів тижня. Що ви помітили?

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

- Що оточує нас усюди і завжди?

 

- Чим ми дихаємо?

 

- Загадка: без рук, без ніг, а ворота відчиняє? (Вітер).

 

- Чому буває вітер?

 

- Рослини - легені Землі. Чому так говорять?

 

ІІІ. Повідомлення теми та завдань уроку.

 

Загадка.

 

Куди вступиш, усюди маєш, хоч не бачиш, а вживаєш. Що це таке?

(Повітря).

 

- На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтеся про повітряну оболонку Землі,

властивості повітря, про те, яке значення має воно для всіх живих

організмів. Навчимося користуватися термометром, розглянемо його будову

й різні види термометрів для вимірювання температури.

 

IV. Вивчення нового матеріалу.

 

1. Розповідь з елементами бесіди про властивості повітря.

 

- Сьогодні мені зустрівся добрий чародій. Як звуть його, ви дізнаєтесь

тоді, коли відгадаєте загадку:

 

"Прийшов хтось, взяв щось, бігти за ним - не знати за ким" (Вітер).

 

- Так, саме Вітер, житель країни Таємниць повітряного океану, відкрив їх

мені, а я хочу розповісти вам.

 

Уявімо, що ми опинилися посеред чудової лісової галявини. Співають

пташки, цвітуть квіти, легенький вітерець погойдує дерева.

 

- А де ж тут повітря? - запитаєте ви. - Повітря навколо нас, товстим

шаром оточує Землю, але ми його не бачимо. Як ви гадаєте, чому? Ми не

можемо бачити повітря тому, що воно прозоре, без кольору.

 

Дослід 1.

 

- Як же дізнатися, що повітря дійсно існує? Проведемо такий дослід.

Візьміть у руки зошит і помахайте ним перед обличчям. Що ви відчули?

 

- У повсякденному житті нам не доводиться думати про небо, повітря. Ми

просто забуваємо про них. І лише під час бігу чи їзди, а також вітру чи

бурі ми відчуваємо опір нашому рухові. Це ще більше підтверджує

існування повітря.

 

Дослід 2.

 

- У мене в руках повітряна кулька. Я розв’яжу ниточку. Що ви почули?

Так, шипіння. Отже, у ній містилося повітря. Воно с всередині усіх

порожнистих предметів на Землі, також і в органах людського тіла.

Повітря тисне на предмети з певною силою. Цей тиск називається

атмосферним тиском. Людина пристосувалася до тиску на дні повітряного

океану і відчуває зниження або підвищення атмосферного тиску. На висоті

більш як 4 км вона відчуває "гірську хворобу": їй важко дихати, інколи

лопаються кровоносні судини, починається кровотеча, запаморочення,

втрата свідомості.

 

Дослід 3.

 

Спробуємо втопити порожню пляшечку у склянці води. З отвору пляшечки

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ