UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваНежива і жива природа (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось4847
Скачало145
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Нежива і жива природа

 

Мета. Продовжувати формувати в учнів поняття "природа"; ознайомити їх зі

значенням природи для життя рослин, тварин, людей; навчати дітей

розрізняти живу і неживу природу, виховувати дбайливе ставлення до

природних об’єктів.

 

Хід уроку

 

І. Хвилинка спостережень.

 

- Яка пора року зараз?

 

- Який місяць?

 

- Що ви можете сказати про стан неба?

 

- Надворі світить сонце, чи хмарно?

 

- Сьогодні тепло чи холодно?

 

- Чи є надворі вітер?

 

- Як поводять себе звірі, птахи?

 

П. Перевірка домашнього завдання.

 

1. Фронтальне опитування.

 

- Що ви знаєте про повітря?

 

- Як довести, що повітря оточує нас?

 

- Як ви дізналися, що вода під час нагрівання розширюється, а під час

охолодження - стискується?

 

- Які ще рідини мають такі властивості?

 

- Чому в теплу погоду ртуть у термометрі піднімається вище нуля, а в

холодну - опускається нижче нуля?

 

- Скільки треба наливати води в посудину, коли її ставлять на вогонь?

 

2. Індивідуальне опитування (використовуємо комп’ютерні тести або

запитання у вигляді роздаткового матеріалу):

 

ПІ. Повідомлення теми та завдань уроку.

 

- Ознайомлення з живою і неживою природою; зв’язки між ними.

 

IV. Вивчення нового матеріалу.

 

1. Читання вірша з паралельним самостійним переглядом учнями

запропонованих малюнків на комп’ютері.

 

Яка природа!.. кращої нема,

 

Як річка...

 

- Про що говориться у вірші?

 

 

2. Бесіда про природу.

 

- Що таке природа?

 

- Чи все те, що оточує нас, належить до природи ?

 

- Подивіться на будинки, споруди, на все те, що зроблене руками людини.

Чи належить це до природи?

 

.- Розрізняють природу живу і неживу. Що відноситься до неживої природи?

 

- Нежива природа – це Сонце, Місяць, зорі, Земля, повітря і вода.

 

- Що таке жива природа? Що сюди відноситься?

 

- Жива природа – це усе, що народжується, живиться, дихає, росте,

розмножується, відмирає. Це рослини, тварини, люди.

 

- Усе живе дістає від неживої природи необхідні їм для життя тепло,

світло, поживні речовини, воду, повітря.

 

- Здійснимо уявну мандрівку парком. Подихаємо свіжим повітрям. А до якої

природи відноситься повітря?

 

- Подивіться, яке ясне сонечко. Воно пестить нас своїм теплом, ніжним

промінням. До якої природи воно належить?

 

- Вгорі по небу пливуть пухнасті білі хмарки. Як ви думаєте, до якої

природи вони належать? А саме небо до якої групи віднесемо?

 

"

 

\

 

К

 

 

Ц

 

- Он полетів горобець, сорока скрекоче на яблуні. До якої природи вони

відносяться? Чому?

 

- У сусідньому дворі загавкав пес. Він жива чи нежива істота?

 

- Погляньте навкруги. Скільки у парку дерев! Чи належать вони до живої

природи? Чому?

 

- А чи відносяться до живої природи кущі? Чому?

 

- Повертаймося назад до школи. Як ви гадаєте: школа і житловий будинок

біля неї належать до природи? Або ж візьмемо машину, кран. Звичайно,

вони не належать до природи, тому що зроблені руками людей.

 

3. Підсумок.

 

Ми повинні завжди пам’ятати: як живу, так і неживу природу потрібно

оберігати. Дуже багато рослин і тварин знаходяться на грані вимирання.

Деяких видів налічується дуже мало. Отже, оберігаючи їх, ми цим самим

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ