UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваМудрим ніхто не вродився, а навчився Леся Українка «Біда навчить» (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось3569
Скачало122
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Мудрим ніхто не вродився, а навчився Леся Українка «Біда навчить»

 

Мета: викликати у дітей інтерес до творчості Лесі Українки, розширити і

поглибити їхні знання про поетесу, розвивати уміння оцінювати вчинки

персонажів, визначати мотиви їхньої поведінки, знаходити

зображувально-виражальні засоби опису героїв, звивати навички читання,

пам'ять, увагу, вміння орієнтуватися у тексті, логічне мислення,

виховувати інтерес до народної мудрості і бажання вчитися.

 

Обладнання: портрет Л. Українки, картки для індивідуальної роботи,

малюнковий план казки, зображення птахів – героїв казки.

 

Хід уроку.

 

1. Організаційний момент.

 

2. Перевірка домашнього завдання.

 

- Діти, хто нагадає, з твором якого автора ми познайомились на

минулому уроці?

 

- Що цікавого ви дізнались про життя Лесі Українки?

 

Усна перевірка домашнього завдання:

 

Варіант Б – стислий переказ І і ІІ частин казки;

 

Варіант А – розповідь власно придуманої кінцівки казки.

 

3. Вправи на розвиток швидкості читання (читання деформованого тексту).

 

 

І васоснузала. робчикГо не мівспо її ругевддибути, вісбісо на біду та й

чаповдатижчіно. давЖ , давж, аж муйориобдло. лиКо це лотаснітитем,

кинупроласьвасо та як де заве: «уГ-у-у! уГ-у-у!...»

 

чикробГо аж терпо зо хустра: тіхов уже кавтіти, та якось ся утримав.

лалізВивасо з пладу, лагляну на чикаробго, а чіо в неї тятьсві! Страх та

й діго!..

 

 

- Спробуйте прочитати текст якомога швидше.

 

- Кому вдалося прочитати весь текст?

 

- В уривку, який ви прочитали, описано зустріч горобця з ….ким?

 

- Чому горобчик звернувся до сови? (сова дуже розумна, вона,

навіть, є символом мудрості)

 

 

4. Повідомлення теми і мети уроку.

 

 

- Сьогодні ми прочитаємо кінцівку казки і дізнаємось чим же

закінчилась історія про горобчика, чи знайшов він того, хто навчить його

розуму.

 

 

5. Вивчення нового матеріалу.

 

 

а) первинне читання ІІІ частини казки підготовленим учнем.

 

- Послухайте кінцівку казки і дайте відповідь на таке питання: «Що

примусило горобчика замислитись над життям і змінитися?»

 

 

б) словникова робота.

 

- Які незрозумілі слова ви зустріли у тексті і вважаєте, що їх треба

пояснити?

 

 

Ні гадки йому – ні про що не думав.

 

Зоглядівся – не помітив.

 

Статкує – хазяйнує.

 

Вславився – прославився.

 

Дбає – турбується.

 

Клопіт – турбота.

 

Клуні – будівлі для зберігання харчів, врожаю. (Діти намагаються

пояснити значення самостійно, потім уточнюють за тлумачним словником.)

 

 

в) повторне читання кінцівки про себе.

 

 

- прочитайте ІІІ частину про себе, вдумуючись у зміст

прочитаного, приготуйтесь до «торби питань».

 

 

г) «Торба питань» - задати питання по тексту.

 

 

- Діти, задайте питання по прочитаному. Пам’ятайте, що питання

треба задавати послідовно і вони повинні бути суттєві.

 

 

Можливі питання:

 

- Що став робити горобчик, коли всі пташки йому відмовили?

 

- Коли горобчик почав приходити до розуму?

 

- Чи продовжував горобчик сваритися з іншими пташками?

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ