UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваУмови існування організмів. Пристосування організмів до умов існування та їх вплив на життєдіяльність (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось10450
Скачало236
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: «Умови існування організмів. Пристосування організмів до умов

існування та їх вплив на життєдіяльність».

 

Мета: сформувати в учнів знання про умови існування та їх вплив на

життєдіяльність організмів, особливості пристосування до них.

 

Завдання: закріпити знання учнів про царства живої природи, отримані з

початкової школи, їх представників; сформувати в учнів знання про умови,

що забезпечують життєдіяльність організмів та пристосування до них;

розкрити значення впливу умов існування на розвиток живих організмів;

 

розвивати вміння аргументувати думку, робити висновки; формувати в учнів

ціннісне ставлення до живих організмів.

 

Тип уроку: комбінований.

 

Основні поняття і терміни: умови життя.

 

Методи і методичні прийоми: словесний (фронтальне (індивідуальне)

опитування, бесіда (підготовча, пояснювальна, контрольно-перевірна),

розповідь, робота з підручником), наочний (демонстрація обладнання),

практичний (робота з зошитом).

 

Обладнання: фотографії сосен, що зростають у затінку та поодинокої

сосни, картини (фотографії) із зображенням живих організмів (верблюжа

колючка, молодило, окунь, чапля), діапозитиви й картини із зображенням

слона, буйвола, білого ведмедя, тюленя, яка, куниці, північного оленя,

кулана, песця, картини й таблиці, де зображені підбіл (мати-й-мачуха),

калюжниця, біле латаття, рис, просо, ковила, сосна тощо та середовище їх

існування, гербарії (кропиви, чистотілу, шипшини), опудало качки,

колекція комах (бджола, джміль), живі об'єкти (кактус, колеус,

хлорофітум, традесканція).

 

Хід уроку

 

1. Організаційний момент.

 

2. Перевірка виконання учнями домашнього завдання (індивідуальне або

фронтальне опитування за темою попереднього уроку).

 

1.Бесіда. Що називають гірськими породами? Що таке мінерали? На які

групи корисних копалин багата Україна? Де люди використовують корисні

копалини? Які слід здійснювати заходи, щоб зберегти корисні копалини?

 

2. Розгадування кросвордів, підготовлених декількома учнями вдома.

 

3. Перевірка раніше засвоєних знань {підготовча бесіда).

 

    На які групи поділяються тіла природи? Наведіть приклади тіл живої

природи. За якими ознаками тіла живої природи відрізняються від тіл

неживої природи? У чому виявляється різноманітність рослин і тварин? Як

відрізняються рослини за величиною і тривалістю життя? Як відрізняються

тварини за величиною і тривалістю життя? Як відрізняються рослини за

формою і забарвленням? Як відрізняються тварини за формою і

забарвленням?

 

4. Мотивація навчання школярів. Повідомлення теми, мети та завдань

уроку.

 

    Підготовча бесіда. Рослини і тварини, які живуть на Земній кулі,

надзвичайно різноманітні щодо зовнішніх ознак і способу життя. Одна з

причин цієї різноманітності пов'язана з умовами їхнього життя. Які ж

умови необхідні для життя рослин і тварин? Саме таким чинниками, що

забезпечують існування життя на Землі, і присвячене наше заняття.

 

План (записано на дошці)

 

1.    Потреба організмів у воді.

 

2.    Живлення рослин і тварин.

 

3.    Повітря.

 

4.    Світло.

 

5.    Тепло.

 

6.    Пристосованість до умов життя.

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4] [5]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ