UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПрирода нашої Батьківщини (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1110
Скачало106
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Природа нашої Батьківщини.

 

Мета. Узагальнити й розширити знання учнів про значення рослин і тварин

у природі, виховувати бережливе ставлення до природи, потребу у

збережені та збагачені природних багатств.

 

Обладнання: карта України, глобус, папка „Природа України”, картки.

 

 

Хід уроку

 

І. Організація класу до уроку.

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 

Слово вчителя:

 

Світ, що оточує людину – це її рідний край, країна, де вона народилася і

росте, де почула перші звуки рідної мови, ще те, що повинно стати

найдорожчим. А багатство рідної країни – це її природа, яка дає все, що

необхідно людині для життя.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

 

Діалогічне спілкування.

 

- Як ви розумієте що таке Батьківщина?

 

- Чим славиться наша Вітчизна?

 

IV. Сприйняття учнями навчального матеріалу.

 

Слово вчителя:

 

Найбільшу насолоду і радість, найпалкішу любов до рідного краю, до життя

викликає спілкування з природою. Вона завжди чарувала і чарує, хвилювала

і хвилює людину.

 

Шепіт голубої води, зелених дібров, спів дзвінкоголосих пташок, запах

і розмаїття квітів – усе це дорога серцю, ні з чим незрівнянна природа

рідного краю. Сьогодні ми поговоримо про природу нашої Батьківщини.

 

V. Робота над темою уроку.

 

1. Географічне положення України

 

(підготовлені учні розповідають про:

 

а) Фізико-географічне положення;

 

б) Розташування України;

 

в) Територія України;

 

г) Адміністративний поділ.

 

Довідкове бюро, повніть що таке довкілля – усе, що оточує живий організм

в природі.

 

2. Рослини

 

Перш ніж ми почнемо свій шлях я хочу, щоб ви послухали оповідання

 

В. Сухомлинського „В лісі все співає”.

 

- Чому кожне дерево співало свою пісню?

 

(метод мікрофон)

 

(Учні розповідають про використання лісу людиною, про те, яку роль

відіграє у житті тварин)

 

3. Тварини

 

Люди вважали тварин частиною свого життя, своєї долі. Тварини, як і

люди, живуть, страждають, люблять. Багато тварин люди вважали своїми

оберегами.

 

- Пригадайте, яких птахів і тварин люди вважали своїми

оберегами? (Зозуля, лелека, півень, собака, соловей)

 

Інтерактивна вправа „навчаючись учусь”

 

(У дітей на партах лежать картки, на яких міститься інформація про

тварини – обереги. Учні знайомляться з інформацією, а потім обговорюють,

доповнюють).

 

Довідкове бюро

 

 

P

 

®

 

ю

 

Шпак прилітає близько 730 разів з ношею в дзьобі, поки майструє житло.

Найдбайливіші батьки серед птахів – синиці. Вони вигодовують пташенят

десь біля двох тижнів. За цей час приносять не менше 10000 комах.

 

У шлунку сови вміщується 14 мишей. За сезон сова з’їдає 1000 мишей.

 

4. Вода у природі

 

Якщо поглянути на нашу планету із космосу, то видно, що вода займає

більшу площу, ніж суша. 4/5 поверхні Землі вкрито водою. Води на суші

багато, але не всю воду ми можемо використовувати для своїх потреб. Ріки

й озера – ось поки наш головний постачальник. Більше води у морях і

океанах, але ця вода не придатна для користування.

 

Довідкове бюро

 

ХХІ століття екологічна криза все більше нівечить природу нашої країни.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ