Тема. Лічба в межах 20. Вправи на засвоєння таблиць додавання та відні-
мання в межах 10. Вимірювання і побудова відрізків.
Мета. Формувати навички лічби в межах 20, закріпити вміння і навички
додавання й віднімання в межах 10, удосконалювати навички
вимірювання й побудови відрізків, вчити розв’язувати задачі;
розвивати мислення, пам’ять, увагу; виховувати інтерес до
знань.
Хід уроку
І. Організація класу.
Всі за парти дружно стали
І з гостями привітались.
Посміхнулись, тихо сіли
Й до роботи приступили.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми й мети.
– Яким ви хочете бачити сьогоднішній урок?
– А якими ви повинні бути на уроці?
– Сьогодні у нас буде незвичайний урок – урок-подорож. І
помандруємо
ми з вами по Математичній галактиці, побуваємо на незвичайних
планетах та зорях. Під час подорожі ми повторимо лічбу чисел у
межах
20. Будемо розв’язувати приклади та задачі, перевіримо, чи
вмієте ви
будувати відрізки. А для чого нам це потрібно?
Щоб дізнатися, на чому здійснимо подорож, відгадайте загадку.
Розтина блакить, гостроголова,
Аж до зір готова досягти;
Космонавтики вона основа
«Екіпаж споряджено – лети!»
Тут, у вірші, й відповідь готова,
А тобі – лишається знайти.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1. Першу зупинку ми зробимо на зірці Довідкова
– Чи знаєте ви що таке галактика? зоря? планета? Нам допоможуть
місцеві
жителі. Надаємо їм слово.
Робота довідкового бюро.
Галактика – величезне скупчення зір
Зорі – розпеченні велетенські кулі(небесні тіла).
2. Усна лічба
Наступну зупинку ми зробимо на зірці Обчислень. Будьте
уважними.
1)5 берізок, 2 смерічки зеленіють над потічком,
біля них одна калина,
скільки всіх дерев, скажи-но?
2)Гра «Мовчанка»
3 5 4
10 7
2 +6 0
-7
1
8 9
3. Каліграфічна хвилинка
Наступна зупинка зірка Міркувань.
Одиниця жартувала
та нуля все розважала.
Коли друзі поруч стали
число яке вони склали?
– За допомогою яких цифр записується число 10?
– Як записуються цифри?
4. Математичний диктант.
Z
\
p
r
?
i
?
>??OOeT
V
¶
?
?
Наступна зупинка на зірці Рішень.
– число 9 зменшити на 5;
– від 10 відняти 2;
– перший доданок 3, другий доданок такий самий, знайти суму;
– до якого числа треба додати 3 щоб отримати 8;
– запишіть число, яке містить 1 дес. і 2 од.,
– у Оленки було 6 цукерок а у Петрика на 5 менше. Скільки
цукерок у
Петрика?
4 8 6 5 12 1
– назвіть найбільше число, найменше число, запишіть у порядку
зростання.
1 4 5 6 8 12
– Яке число зайве? Чому?
5. Фізкультхвилинка. Зоря Відпочинку.
IV. Закріплення та повторення вивченого.
1. Зупинка на зірці Думок.
Гра «Влучний стрілець» С. 83, №1
– Скласти приклади, в яких перший доданок число 10.
10+7 10+5
10+3 свій приклад
– Як по іншому називається число 10? яке число утвориться з
двох
десятків?
– Полічити від 11 до 20; від 20 до 11.
2. Зупинка на зірці Задач.
Оленка вирізала 10 сонечок, а Петрик – на 6 сонечок більше.
Скільки
сонечок вирізав Петрик?
Аналіз задачі. Розв’язок.
– Що таке Сонечко?(правильно, зірка).
– А ще є комаха сонечко, подивіться. Вони дуже корисні, бо
поїдають
шкідників рослин.
V. Розвиток математичних знань.
1. Самостійна робота
Зірка Випробувань
1 варіант 2 варіант
6-3-2 1+5+3 6+4-2 10-3-4
5+5-4 10-5-1 4+4-3 5+1-4
Перевірка
2. Геометричний матеріал.
Зірка Геометрія. № 5 с. 83
– виміряйте довжину відрізка.
1 в.
Накресліть коротший відрізок від даного.
2 в.
Накресліть довший відрізок від даного.
Яка довжина вашого відрізка?
VI. Підсумок уроку «Мікрофон». Зірка Вражень.
– Ось і завершилась наша подорож.
– Чи сподобався вам урок?
– Що сподобалось найбільше? Чому?
– Що вдалося найлегше?
– Що було найважче?
– Як ви думаєте, чи досягли ми поставленої мети?
– Дякую за гарну плідну роботу. Вдалого повернення на планету
Земля.
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter