UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваТекст-опис за картиною В. Д. Поленова \"Ставок, що заріс\" (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось506
Скачало87
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Текст-опис за картиною В. Д. Поленова "Ставок, що заріс"

 

Мета. Вчити змальовувати пейзажі за картиною та колективно

складеним планом. Розвивати мову і спостережливість, збагачувати

словниковий запас, розвивати уміння висловлювати свої думки та почуття.

Розвивати естетичні почуття і потребу у прекрасному. Виховувати

шанобливе ставлення до слова і природи.

 

Обладнання. Схема особливостей тексту-опису, репродукція картини

В.Д.Полєнова " Ставок, що заріс".

 

 

Хід уроку:

 

 

І. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

 

 

Учитель. Згадайте, що ми вчили на минулому уроці?

 

Діти. Ми ознайомилися з особливостями тексту-опису.

 

Учитель. А для чого ми не вчили?

 

Діти. Щоб бути цікавими співрозмовниками. Поряд з розповіддю ми хочемо

уміти описувати, щоб наші розповіді були детальнішими, зрозумілішими для

людей, з якими ми спілкуємося.

 

Учитель. Чим відрізняється опис від розповіді?

 

Діти. Коли ми пишемо розповідь, важливо не розірвати "ланцюжок" подій, а

коли пишемо опис, то потрібно "намалювати" словами те, що бачиш.

"Намалювати" так, щоб люди, які не бачили, стали очевидцями.

 

Учитель. Згадаємо схему особливостей тексту-опису.

 

Діти. Автор бачить щось і описує те, що він бачив. Читачі, що не бачили

того, що бачив автор, з його опису можуть "побачити" те саме.

 

Учитель. У якій ролі ми були на минулому уроці?

 

Діти. На минулому уроці ми були читачами.

 

Учитель. Чи справився автор зі своєю "роботою"? Чи "побачили" ми те, що

бачив автор?

 

Діти. Так.

 

Учитель. Спробуємо ж себе у ролі автора.

 

Наше завдання - ми сьогодні будемо описувати картину, будемо автором.

 

Яку ж мету ми сьогодні поставимо?

 

Діти. Ми будемо вчитися детально описувати словами те, що ми бачимо на

картині.

 

 

ІІ. Колективна підготовча робота

 

 

1. Розгляд картини.

 

 

2. Складання плану

 

 

Учитель. Що потрібно описати, щоб наші читачі зрозуміли, уявили те, що

бачимо ми? Зафіксуємо це у плані.

 

План

 

1. Літній пень.

 

2. Казковий ліс

 

3. Лісовий ставок

 

4. Мальовнича поляна

 

5. Блакитне небо

 

 

IV. Робота над текстом твору

 

 

1. Колективний опис картини за першим пунктом плану

 

 

Учитель. Що ми будемо описувати у цьому пункті плану?

 

 

а) добір іменників, прикметників, дієслів та словосполучень

 

 

Діти. День (який?) спокійний, дивовижний, погожий, спокійний і т.д.

 

Проміння (яке?) спекотний, літній і т.д.

 

День (що робить?) розлігся, пакує і т.д.

 

Проміння огортає теплом

 

б) складання речень до першого пункту плану

 

Дивовижний літній полудень розлігся над землею. Вітерець ані шелесне.

Сонячне проміння охоплює ліс, огортає його своїм теплом.

 

 

А

 

Д

 

Ъ

 

Ю

 

6

 

x

 

2. Робота у групах. Опис окремих пунктів плану.

 

 

1 група - "Казковий ліс"

 

а) добір іменників, прикметників, дієслів та словосполучень.

 

б) складання речень до 2 пункту плану.

 

Ліс, мов грається сонечком у жмурки Він не пускає до листочків сонячне

проміння. Тут пахне грибами і лісовими квітами.

 

 

2 група – "Лісовий струмок”

 

а) добір іменників, прикметників, дієслів і словосполучень.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ