UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваСади цвітуть (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1539
Скачало95
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Сади цвітуть

 

Мета уроку. Розвивати спостережливість і вміння відтворювати свої

спостереження в художній роботі; удосконалювати навички роботи з

папером; виховувати любов до рідної природи.

 

Художньо-ілюстративний матеріал. Звукозапис фрагмента І концерту

П.І.Чайковського, великий аркуш паперу (А-1), кольоровий папір, ножиці,

клей.

 

Хід уроку

 

1. Організаційна частина.

 

2. Вступ.

 

Бесіда про екскурсію, проведену напередодні. (Хочеться застерегти

вчителів від стереотипних питань: "Яка тепер пора року? Які прикмети

весни? Які весняні місяці?", якими нерідко починаються такі бесіди. Ці

питання не викликають емоцій в дітей, не розвивають естетичне ставлення

до такого прекрасного явища природи, як весна. На уроці образотворчого

мистецтва потрібно говорити про красу весни, пробудження землі до життя,

появу перших квітів).

 

- Діти! Учора ми разом з вами ходили на екскурсію у весняний сад. День

видався чудовим! Ми стояли, зачаровані красою таких звичних для нас

предметів. Нас огорнув квітучий світ природи. Сонечко сяяло у лазуровій

височині і десь відтіля, з невидимої висоти, доносився дзвінкоголосий

спів. Тетянко, пам'ятаєш, як саме ти визначила, що це пісня жайворонка?

Кожен відразу відчув ніжний запах квітучого саду. Цвітуть яблуні! Багато

хто з вас дотягувалися до запашних галузок, а наші дівчатка просто

"занурювали" обличчя в ніжні квіти, навіть кінчики носа у багатьох

ставали жовтими від квіткового пилку! Сама природа зібрала невеликі

букетики наче порцелянових біло-рожевих пелюстків і густо всипала ними

гнучкі галузки дерева! З квітки на квітку перелітали мохнаті бджоли.

Вони пробиралися навіть у напіввідкриті пуп'янки. їхнє сердите гудіння

чулося скрізь над нашими головами. Ми довго стояли мовчки. На думку

приходили вірші про весну...

 

Заплющимо ненадовго очі та уявимо цю картину. (Діти замружують очі, а

вчитель запитує, хто що бачить. Неголосно звучить музика

П.І.Чайковського, не заглушуючи розповіді дітей).

 

—Я бачу ліворуч і праворуч яблуневі галузки всі у квітах. Я пригнула

галузку.

 

—Я бачу за гілочками ще багато таких же білих дерев. Вони здаються

білими, тому що кожна галузка цвіте. Над ними в'ються бджоли і пурхають

барвисті метелики.

 

—А я бачу жайворонків у синім небі, вони літають біля Самого сонця!

 

—А я бачу трактор, він оре землю. (Це говорить наш найбільш серйозний —

Сашко. Він під час

 

екскурсії вдивлявся кудись у далечінь, за галузки, за дерева. Отут діти

трохи стрепенулися: "Там не було ніякого трактора!").;Але Сашко наполіг

на своєму:

 

??(?млю і на ній виросте такий же квітучий сад! (Слова цього хлопчика

переконали усіх, ніхто не заперечував. Це велике щастя для вчителя, коли

в учнів зорове уявлення чітко "вимальовує" навколишню дійсність).

 

—Діти! А зараз за допомогою кольорового паперу виготовимо всі деталі, що

ми сьогодні згадали і "побачили". На екскурсії були разом, а отже, разом

будемо виконувати одну велику колективну роботу? (Учитель кріпить до

дошки великий аркуш паперу;" верхня частина якого попередньо пофарбована

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ