UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПобудова тексту: зачин, основна частина, кінцівка (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось5713
Скачало177
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Побудова тексту: зачин, основна частина, кінцівка

 

Мета. Дати учням уявлення про складові частини тексту: зачин, основну

частину, кінцівку; ознайомити з поняттям "абзац"; розвивати мовлення

учнів, збагачувати їхній словниковий запас; виховувати любов до природи

та турботливе ставлення до тварин.

 

Обладнання. Малюнки, таблиці з текстами, таблиця "Будова тексту".

 

Хід уроку

 

І. Організаційна частина.

 

Вже дзвінок нам дав сигнал:

 

Працювати час настав.

 

То ж і ми часу не гаймо,

 

Працювати починаймо.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

 

1. Перевірка домашнього завдання.

 

– Відкрийте зошити, запишіть число, класна робота. Перевіримо, як ви

виконали домашнє завдання.

 

2. Відгадування загадки.

 

– Відгадайте загадку.

 

В ньому виросте грибок.

 

Заховається звірок.

 

Люди ягоди, горішки

 

позбирають в козубки.

 

Дасть матеріали на будинки.

 

А на Новий рік – ялинки,

 

І добродій зветься … (Ліс).

 

3. Каліграфічна хвилинка.

 

– Який перший звук у слові ліс?

 

– Охарактеризуйте його. (Приголосний, м'який, дзвінкий).

 

– Якою буквою він позначається на письмі ("ел").

 

– Сьогодні на каліграфічній хвилинці ми повторимо правопис великої

 

і малої букви "ел ".

 

– Запишіть піврядочка великої букви "ел" і піврядка малої букви

 

"ел".

 

– Які тварини живуть у лісі? (Ведмідь, лисиця, їжак, кабан).

 

– Назву якої тварини не можна поділити для переносу і чому?

 

(їжак – склад, позначений однією буквою, не залишається в рядку і не

переноситься).

 

– Складіть розповідне речення про ліс.

 

– Запишемо кілька найвдаліших речень.

 

4. Звуко-буквений аналіз слова їжак [ = о – о – ]

 

– Зробіть звуко-буквений аналіз слова їжак.

 

5. Моделювання тексту з окремих речень.

 

– Прочитайте ці речення.

 

– Чи можна їх назвати текстом. Доведіть свою думку.

 

– А що ж таке текст? (Це – речення, зв'язані за змістом і розміщені у

певній послідовності)

 

– Вкажіть порядок розташування речень, щоб вийшов текст.

 

Я підготувала вам підказку. Перше і останнє речення виділене синім

шрифтом.

 

О Я торкнув її ногою.

 

О Я йшов лісом і збирав кольорові листочки.

 

О Біля мене заворушилася листяна кулька.

 

О Та це їжачок!

 

О 3 них їжачок зробить м 'яку постіль на зиму.

 

О Він збирає осінні листочки.

 

– Прочитайте утворений текст.

 

– Виберіть з поданих заголовків найбільш влучний. Доведіть свою думку.

 

• Кольорові листочки

 

• Їжачок

 

• Листяна кулька

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 

1. Пояснення вчителя.

 

– Сьогодні ми будемо спостерігати, як будується текст, з яких частин він

складається. Текст – немов будинок, він має свій початок. Як будинок

починають будувати з фундаменту, так і в тексті є одне або й більше

речень, які становлять його початок, або зачин. У зачині коротко

повідомляється те, про що буде розповідатися.

 

– Ось подивимось на наш побудований текст. Прочитаємо перше

 

речення. Воно виділене синім шрифтом.

 

– Ви уявили із зачину, про що йтиме мова у тексті. (Про

 

листочки).

 

– Як і в будинку є стіни, у тексті є основна частина. З основної

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ