UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЗвук [б]. Позначення його буквами «Б», «б» (бе) (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1966
Скачало154
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Звук [б]. Позначення його буквами «Б», «б» (бе)

 

Мета. Ознайомити учнів зі звуком [б], буквою «бе», що його позначає.

Вчити учнів правильно артикулювати звук, виділяти його з мовленого

слова. Удосконалювати навички читання, уміння робити звуко-буквенний

аналіз слів.

 

Розвивати увагу, логічне мислення. Збагачувати словниковий запас учнів.

 

Виховувати любов до українського слова, вчити відчувати його

мелодійність, милозвучність.

 

Виховувати в дітей любов до своєї сім’ї, потребу перейматися її

клопотами, проблемами.

 

Обладнання. Фішки для звукового моделювання у кожного учня;

 

предметні малюнки тварин «Зоопарк»; предметні малюнки та звукові схеми

слів, в назві яких є з літерою «б»; ляльки (бабуся, онучок Борис, онучка

Богдана); картки зі словами для вправляння у швидкочитанні «Впізнай

слово з одного погляду»; ігри для розвитку оптимального читання:

«Відшукай пеньок», «Дід Буквоїд», тематичні загадки.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент. Створення психологічного настрою у дітей.

 

– Зачитування листа:

 

« Дорога бабусю!

 

Ми за тобою дуже скучили. Вже їдемо до тебе.

 

Твої онуки Борис та Богданка».

 

– Діти, ви не знаєте, що це за бабуся, Борис та Богданка?

 

– А я думаю, що це не спроста. Ми ж сьогодні повинні вивчати наступну

літеру з Букваря, та звуки, які нам ця літера дає.

 

– З якого ж звуку починаються слова: бабуся, Богданка, Борис?

 

– Тепер мені все ясно, що то за родичі до нас сьогодні завітають.

 

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

 

1. Виділення першого звуку зі слів: бабуся, Богданка, Борис. Визначення

способу його творення – треба міцно стулити губи, набрати багато повітря

і з голосом виштовхнути його.

 

– До яких звуків належить [б] ? ( Приголосний, дзвінкий, губний ).

 

– До губних належать ще [ п, в, м], вони в українській мові ніколи не

бувають м’якими, тільки пом’якшеними перед [ і ].

 

– Утворіть звукову модель слова бабуся самостійно кожен на своїй парті.

( З’являється бабуся, розмовляє з учнями, за нею з’являються і Борис з

Богданкою, вручають бабусі букет і пропонують дітям скласти звукову

схему слова букет).

 

2. Спостереження за артикуляцією звука [б].Орфоепічні вправи «Повтори

останній склад». (Вправа від Богданки).

 

Вчитель: Учні:

 

У лісі гриби – би – би – би.

 

Грали на трубі – бі – бі – бі .

 

j

 

Виросла верба – ба – ба – ба .

 

Побачила тебе – бе – бе – бе .

 

3.Дидактична гра «Зоопарк».

 

Бабуся:

 

- Діти, чого ж ви запізнились? Де були?

 

- Ми були у зоопарку. Там бачили багато звірів. І приготували діткам

завдання. Ми покажемо малюнки звірів, а діти хай назвуть їх та плескають

у долоні, якщо у назві тварини є звук «б».

 

(Крокодил, бегемот, мавпа, жаба, верблюд, ведмідь, зебра, лисиця,

кабан).

 

ІІІ. Ознайомлення з новою буквою.

 

1. Ознайомлення з буквою, аналіз будови. Порівняння великої і малої

літери, запам’ятовування її назви та місцезнаходження у алфавіті.

 

1.1. Графіка букви «Б»:

 

Буква «Б», як бегемотик,

 

Що вхопився за животик.

 

Він морозива поїв,

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ