UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПриродні зони нашої планети (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1668
Скачало149
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Природні зони нашої планети

 

Урок-конференція

 

Мета: познайомити учнів з різноманітністю природи нашої планети Земля, з

природними зонами; сформувати в учнів поняття „наука”,

 

„конференція”; продовжити навчати учнів знаходити суттєві ознаки

 

кожної природної зони, зрівнювати їх; виховувати бережне

 

ставлення до природи нашої планети, естетичні почуття; розвивати

 

спостережливість, мислення, увагу.

 

Обладнання: карта півкуль, карта природних зон, краєвиди природних

 

зон планети.

 

Хід уроку:

 

І. Організаційний момент.

 

П. Повідомлення теми та завдань уроку.

 

- Перш, ніж ми почнемо урок, я хочу почути, як ви розумієте, що таке

„наука”?

 

Наука – це система достовірних знань про об’єктивні закони розвитку

природи та суспільства.

 

- А що таке „конференція”?

 

Конференція – це збори, наради представників уряду, громадських та

наукових організацій.

 

- І так, у нас сьогодні незвичайний урок, а урок – наукова конференція і

знаходимось ми не у звичайному класі, а в конференц-залі. На нашій

конференції присутні досвідчені вчені, молоді вчені і журналісти. Успіх

нашої конференції залежить від вчених-доповідачів. А від наших

журналістів ми чекаємо не тільки запитань. Цікаву інформацію ви

запишете, а в дома складете замітку в класну газету про нашу

конференцію. Тема конференції „Природні зони нашої планети”.

 

ІІІ. Повідомлення вчителя.

 

- Якщо дивитися на нашу землю з великої височини, із космосу наприклад,

то на ній чітко видно великі сині простори – океани і білі льодяні шапки

біля Південного і Північного полюсів. Решта поверхні здається смугастою.

Смуги бурі, жовті, зелені проходять по материкам і як пояса, охоплюють

всю землю. Чому ми, мешканці землі, їх не помічаємо? А втім, погляньте

на карту. Вона теж смугаста. Це карта природних зон. А зараз ми

послухаємо доповіді наших „молодих вчених” про природні зони нашої

планети.

 

VІ. Вивчення нового матеріалу. (Доповіді готують учні вдома)

 

1. Арктика (Мартовицька Юлія).

 

- Я вам розкажу про Арктику. „Арктос” – так стародавні греки називали

сузір’я Великої ведмедиці. Під цим сузір’ям лежали північні окраїни

землі – Арктика. Там, серед криг Льодовитого океану знаходиться

Північний полюс. Навколополюсний простір і вузьку смуга землі на краю

материків називають Арктикою.

 

Декілька місяців на рік там танеться полярна ніч. В цей час тільки

зірки, місяць та різнокольорові смуги полярного сяяння освітлюють

безкрайні простори, а сонце зовсім не показується. В перший раз воно

всього на хвилинку виглядає із-за горизонту в березні і з тої пори все

довше залишається на небі. Настає сліпучий полярний день на декілька

місяців.

 

Але як би холодно не було в Арктиці, там всюди є життя. Влітку на

побережжі розквітають скромні північні квіти, а там, де берега омивають

води теплої течії Гольфстрім, навіть буває жарке літо. У водах

Льодовитого океану чудово почувають себе гренландські тюлені, моржі,

морські зайці, нерпи. Білі ведмеді живуть на островах і льодинах. Влітку

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ