UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваУ світі казки чарівної (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1291
Скачало126
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема .У світі казки чарівної.

 

Мета. Поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості,

вчити визначати головну думку казки. Виховувати інтерес до народної

творчості, збагачувати словниковий запас.

 

Хід уроку.

 

І. Організаційний момент.

 

Уже дзвінок нам дав сигнал:

 

Працювати час настав.

 

Тож і ми часу не гаймо .

 

Роботу швидше починаймо.

 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

1)Робота з виставкою книг.

 

Розгляд виставки.

 

2) Бесіда.

 

- Які книжки сподобались на виставці? Чому?

 

- Які з них вже читали?

 

- Яким словом можна назвати твори ,які містять ці книги?(Казки.)

 

Слухання запису пісні «Розкажи мені казку.»

 

Мамо, розкажи мені казку -

 

Про хитрого короля,

 

Про мудрого коваля,

 

Про красуню царівну,

 

Про сопілку чарівну,

 

Про бубликів в’язку,

 

Розкажи мені казку.

 

 

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.

 

 

Вчитель.

 

- Сьогодні на вас чекає чарівний світ казки.

 

- Як казка прийшла до нас ? (Розповідали бабусі, дідусі, батьки, з

телеекрану, зі сцени.)

 

- Казки про кого або про що запам’яталося найбільше?

 

1)Бесіда.

 

- Казка - давній і мудрий порадник. Це вона дає перше уявлення про добро

і зло, правду й неправду, чесність, справедливість.

 

Казка народилась у сиву давнину. Дитинство невіддільне від неї

.Пригадайте, як ви слухали ви ,затамувавши подих, про курочку рябу,

котика й півника, колобка, хитру лисичку.

 

Казки є авторські, тобто написані письменниками, й народні.

 

- Хто автор народних казок? Ці казки виникли раніше, ніж люди навчились

писати. Тому їх не записували, а переказували один одному. При

переказуванні ці казки змінювалися. Ім’я автора забувалося за давністю.

Казка ставала народною.

 

- Чим казка відрізняється від оповідання? В оповіданні описуються події,

що могли бути насправді в житті .А в казці розповідається часто про

фантастичні явища, події. В казках говорять тварини , рослини , різні

предмети. Існують дійові особи ,яких немає насправді.

 

2)Читання «Приказки до казки» В . Бичка.

 

Читання вірша підготовленими учнями.

 

Бесіда .

 

-З чим порівнюється казка?

 

- Де захована головна думка казки?

 

 

ІV. Читання та обговорення казок.

 

 

а)Обговорення прочитаних книг.

 

- Які казки ви прочитали?

 

« Кривенька качечка.»

 

- Чому сумували дід та баба?

 

- Де знайшли качечку?

 

- Що зробили з гніздечком?

 

-З ким полетіла качечка?

 

- Чому дівчина не схотіла більше залишатися в діда та баби?

 

6

 

Z

 

p

 

И

 

ш

 

0

 

X

 

 

¬

 

Ц

 

ю

 

- Чи є у казці повтори? Прочитайте їх.

 

- За кого з героїв казки ви переживали?

 

- Перекажіть казку.

 

Робота з кросвордами.

 

5 Читання та обговорення казок.

 

а ) Казка «Івасик-телесик».

 

(Звучить фонограма «Лірична українська мелодія.»)

 

Вчитель . Послухайте і відгадайте загадку .Відгадка підкаже , про кого

ми будемо читати казку.

 

В’ється річка невеличка

 

Й хлопчик у човні сидить.

 

З берега матуся кличе ,

 

Щоб обідом пригостить .

 

І вгадать цього героя –

 

Справа зовсім нескладна.

 

Казка ця усім відома

 

Про (Телесика ) вона.

 

Івасик –Телесик .

 

Казку добре ви читали ,

 

Що так швидко відгадали.

 

Не піддався я Ягусі,

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ