UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПисьмо буквосполучення «дз» та слів з ним (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось3129
Скачало174
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Письмо буквосполучення «дз» та слів з ним.

 

Мета: ознайомити з написанням буквосполучення «дз», його звуковим

значенням, навчити писати слова з буквосполученням «дз»; розвивати

мислення, увагу, пізнавальні інтереси, мовлення учнів; виховувати

самостійність і організованість.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент.

 

Рада я вас всіх вітати

 

І урок наш розпочати.

 

Настрій – супер, погода – клас,

 

До роботи - все гаразд!

 

- Девіз нашого уроку – «Дізнавайся нове!». А допоможе нам в цьому «Лист

відкриттів». Все нове ми будемо відмічати тут.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

Бесіда.

 

- Чи всі букви ми вивчили?

 

- Букви зібрались в гості (на дошці – поїзд з буквами).

 

- Які букви їдуть у першому і другому вагоні? Чому я,ю,є,ї їдуть

окремо?

 

Які букви їдуть у третьому вагоні? Чому дві букви їдуть самі?

 

- Подивіться уважно: в третьому вагоні не вистачає двох букв. Саме до

них ми сьогодні і поїдемо у гості. Знайдіть, які ж це букви?

 

(Коли діти знаходять букви, відкриваються віконечка будинку, в них –

букви «д» і «з»)

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 

- Діти, ви любите гратись? Букви «д» і «з» теж люблять гратись. Давайте

з ними пограємось.

 

Проблемна ситуація (робота в групах)

 

А) Розкласти малюнки по групах: 1- слова, які починаються буквою «д», 2

– слова, які починаються буквою «з».

 

Слова: диван, зірка, дерево, дятел, дзеркало, дзиґа, дзвінок, диня,

зубр, дзьоб, змія, зима, заєць.

 

Б) Перевірка роботи.

 

Назвіть слова, що починаються буквою «д». (Кожна група оголошує

результати). В кожній групі результати різні.

 

- Звідки ми можемо дізнатись, як правильно пишуться ці слова?

 

В) Перевірка виконаного завдання (робота в групах)

 

Перша група читає текст і підкреслює слова з буквосполученням «дз»,

 

друга працює з орфографічними словниками , третя читає слова на картках.

 

- Тепер назвіть слова, в яких букви «д» і «з» стоять поруч.

 

(Діти знаходять слова, які починаються буквосполученням «дз».)

 

- Чи довелось вам перекладати малюнки з однієї групи в іншу?

 

 

ІV. Оголошення теми, мети, завдань уроку.

 

- Для того, щоб в подальшому уникнути таких помилок, ми сьогодні на

уроці навчимось писати слова з буквосполученням «дз».

 

 

V. Вивчення нового матеріалу.

 

- Але спочатку потренуємо наші пальчики.

 

1. Пальчикова гімнастика.

 

«Дзеркало»

 

Ти у дзеркальце дивись,

 

Рухи всі повторюй.

 

Пальці вгору – пальці вниз,

 

Раз – угору, знову – вниз,

 

В кулачки збирайтесь,

 

Потім випрямляйтесь.

 

(Долоні рук на ребрі стоять одна проти другої. Далі рухи за текстом.)

 

 

2. Робота в робочому зошиті.

 

Списування з друкованого тексту.

 

На дошці записані слова:

 

H

 

2

 

И

 

??~?Дзвін, дзюрчить.

 

- Запишіть ці слова в зошит.

 

- Як ви з’єднали букви «д» і «з»? (Декілька учнів одночасно пишуть

з’єднання на дошці)

 

- Як ви гадаєте, яке з’єднання правильне?

 

- Давайте перевіримо за прописом.

 

 

2. Каліграфічна хвилинка.

 

Написання з’єднань.

 

- Отже, перше відкриття ми зробили – ми навчились правильно з’єднувати

букви «д» і «з» (відкриваємо на «Листі відкриттів» з’єднання).

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ