UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВеселі гуморески Володимира Дідківського (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось5054
Скачало111
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема. Веселі гуморески Володимира Дідківського

 

Мета: познайомити учнів із творчістю письменника–земляка, гумориста

Володимира Дідківського; сприяти забезпеченню зв'язку: тема - жанр —

емоційна спрямованість твору, формувати навички спостережливого і

вдумливого читання; помічати комічне в щоденному побуті, висловлюючи

власне ставлення до нього; відпрацювати навички виразного читання

гуморесок; виховувати в учнів любов до влучного поетичного слова.

 

Обладнання: портрет В.Дідківського, виставка його творів, газетні статі

про письменника, фотографії; учнівські сатиричні малюнки, плакати із

висловлюваннями:

 

Людського сміху боїться кожен, навіть той, хто уже нічого не боїться

(Микола Гоголь).

 

Усміхатися - це завжди трішки показувати зуби (Народна мудрість ).

 

У дім, де сміються, приходить щастя (Японська приказка ).

 

Від гніву старієш, від сміху молодієш (Китайське прислів'я ).

 

Тип уроку: урок-дослідження.

 

 

Хід уроку

 

1. Узагальнення і систематизація знань.

 

- На попередніх уроках ми познайомилися з гумористичними й сатиричними

творами О.Вишні та Г.Бойка. Назвіть ці твори.

 

- Які вади характеру людей висміює Г.Бойко у своїх віршах?

 

- Що висміює у своїх творах О.Вишня?

 

а) Розв'язування задач на орієнтування в книжках.

 

Біля дошки на виставці представлені книжки В.Дідківського. Вчитель

доповнює виставку будь-якою книжкою іншого автора, наприклад,

А.М'ястківського.

 

— Розгляньте уважно виставку книжок і зіставте її з темою уроку. Що ви

помітили? Яка книжка зайва? Чому ви так вважаєте? Однак ця книжка

містить веселий вірш, то чому ж вона зайва? Переконайте мене у

правильності мого міркування.

 

— Назвіть книжки В.Дідківського. А зараз уявіть собі, що всі вони

знаходяться на бібліотечній поличці чи стелажі. У якому порядку вони

повинні там стояти? Розставте їх правильно.

 

- Які з книжок В.Дідківського ви читали раніше? Заберіть їх і

потримайте на парті.

 

На виставці залишаються лише книжки В.Дідківського, які не розглядалися

раніше.

 

б) Робота з виставкою книжок.

 

— Хто представив ці книжки на виставку? Доведіть, що ви не помилилися.

На які ознаки ви орієнтувалися, вибираючи саме цю книжку автора, а не

іншу? Давайте всі разом з'ясуємо ці ознаки. Перш за все, твори якого

автора ми сьогодні розглядаємо? (В.Дідківського). Твори якого жанру ми

добирали до уроку? (Гуморески). Які за настроєм ці твори повинні бути?

(Веселі, жартівливі). Учитель робить на дошці запис: тема — жанр –

емоційна спрямованість.

 

— Ось на ці ознаки орієнтуйтесь при поясненні свого вибору. Діти

почергово коментують свій вибір і обов'язково вказують на твір, що

читали.

 

в) Аналіз самостійно прочитаних дітьми книжок за змістом.

 

— Які книжки В.Дідківського ви добирали до уроку і прочитали? Які твори

в них містяться? Про що вони вам розповіли? Які нові твори ви читали?

Які з них ви підготували для читання в класі? (Діти читають гуморески).

 

Що ж означає поняття гумор?

 

г)Словникова робота

 

- Послухаймо визначення

 

Гумор - це

-----> Page:

0 [1] [2] [3] [4]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ