UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваПравила обчислення площі прямокутника та його застосування (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1731
Скачало124
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Тема: Правила обчислення площі прямокутника та його застосування.

 

Мета: Формувати у дітей вміння обмалювати площу прямокутника. Вчити

розв’язувати задачі. Розвивати кмітливість, логічне мислення. Виховувати

працьовитість, самостійність.

 

Обладнання: моделі прямокутників, прямокутників поділених на квадратні

сентименти.

 

Хід уроку

 

І.Організаційна частина.

 

Продзвенів уже дзвінок

 

Всіх покликав на урок

 

То ж давайте привітаймось

 

Добрий день.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.

 

1. Усний рахунок

 

– Наш урок ми розпочнемо з усного рахунку. Я вам буду показувати

карточки з прикладами, а ви усно будете їх розв’язувати і казати лише

відповідь.

 

0:200=(0)

 

350650=(7)

 

100 6= 600 (який знак потрібно поставити)

 

100:20=6 (чи правильно розв’язаний приклад)

 

500:0-0 (чи правильно розв’язаний приклад)

 

2. Каліграфічна хвилинка.

 

- А зараз ми напишемо цифру 5. Сядьте всі рівненько, випрямте свої

спинки.

 

Якщо сядете красиво

 

То напишете на диво

 

Чисто, рівно і красиво

 

Раз, два, три, чотири, п’ять.

 

Починаємо писать.

 

- Хто написав відкладіть ручки

 

3. Математичний диктант

 

- А зараз ми напишемо математичний диктант. Будьте дуже уважними, я буду

читати один раз.

 

а) 80 зменшити в 40 раз

 

б) сума чисел 30 і 50 зменшити в 20 раз

 

в) добуток чисел 15 і 3 збільшити в 2 рази

 

г) суму чисел 10 і 6 збільшити у 5 раз

 

д) різницю чисел 80 і 20 зменшити в 2 рази

 

е) 2 збільшити в 30 різ

 

4. Перевірка математичного диктанту

 

- А зараз прочитайте перші 3 відповіді.

 

- Яка фігура має більшу площу?

 

- Хто прочитає наступні три відповіді?

 

- Що таке квадратний сантиметр.

 

ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку.

 

1. Вступна бесіда.

 

На минулому уроці ми навчилися обчислювати площу фігури, підраховуючи

число квадратів, площею 1 см2. Однак цей спосіб не завжди зручний.

Наприклад, коли треба знайти площу ділянки поля. Для знаходження площі

прямокутника існує правило, сьогодні ми з ним ознайомимося.

 

2. Ознайомлення.

 

Знайдіть площу прямокутників, зображених на малюнках.

 

 

 

T

 

n

 

Р

 

ъ

 

-

 

2

 

H

 

њ

 

ф

 

1) Виміряємо його довжину і ширину (8 см і 1 см)

 

Розіб’ємо на квадратні сантиметри і порахуємо. Їх є 8, тобто стільки,

скільки лінійних сантиметрів є в довжині.

 

2) Як зручніше порахувати число квадратних сантиметрів у цьому

прямокутнику? Нам (з попереднього) відомо, що в одному ряду є 8 см2, а

якщо таких рядів два, то 8 х 2 = 16 (см2)

 

3) Самостійно знайдіть площу третього прямокутника. Як ви знаходили?

3 ряди по 8, то 8х3=24 (см2), або 8 стовпців по 3, то 3х9=24 (см2).

 

Чи потрібно розвивати прямокутник на квадрати? Що означають числа 3 і 8?

Якою дією ми знаходили площу? Що треба зробити, щоб знайти площу

прямокутника?

 

Правило: щоб обчислити площу прямокутника, треба визначити його довжину

і ширину та знайти добуток цих чисел.

 

ІV. Обчислення площі прямокутника.

 

Розглядають задачі двох видів:

 

1) дано сторони прямокутника, знайти його площу;

 

1. Фізкультхвилинка.

 

- А зараз ми з вами трохи відпочинемо.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ