UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 15

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЩо належить до природи. Природа жива і нежива (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось5363
Скачало183
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок: Я і Україна

 

 

Тема: Що належить до природи. Природа жива і нежива.

 

 

Мета: розширити і уточнити знання учнів про різноманітність природи.

 

Формувати в учнів поняття «природа», «жива і нежива

природа», розвивати

 

вміння спостерігати за об’єктами природи; вчити відрізняти

предмети

 

природи від речей, виготовлених людиною; виховувати

дбайливе

 

ставлення до природи, речей, створених людиною.

 

 

Обладнання: ілюстрації картин з пейзажами, вислів про природу, малюнки

 

з зображенням живої та неживої природи

 

 

Хід уроку:

 

 

І. Організація класу.

 

 

ІІ. Фенологічні спостереження.

 

1. Вправа «Погода».

 

- Який сьогодні день: ясний, хмарний, похмурий?

 

- Яке небо?

 

- Які опади?

 

- Який вітер?

 

- Яка температура повітря?

 

- Що змінилось порівняно з минулим тижнем?

 

 

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 

1. Розповідь з елементами бесіди.

 

- Послухайте вірш поета П. Сиченка і скажіть, з яким проханням

звертається до нас поет.

 

 

Вмійте природу любити.

 

Вам у походи ходити

 

І мандрувать, любі діти.

 

Вмійте ж природу любити,

 

Кожній стеблинці радіти.

 

В полі, у лісі, над яром –

 

Квіти, дерева і трави…

 

 

Цвіту не рви задаром,

 

Гілки не втни для забави!

 

Оберігайте ж повсюди

 

Шлях і стежиночку в гаї,

 

Все те окрасою буде

 

Нашого рідного краю.

 

 

- Як ви розумієте слова: «Вмійте природу любити»?

 

- Що таке природа?

 

- Подивіться у вікно і назвіть те, що ви бачите.

 

- Те, що оточує людину і не зроблене її руками, - природа. Сонце, небо,

вітер, земля, повітря, рослини, тварини – все це природа. Людина – також

частина природи.

 

 

2. Робота з підручником. (с.46-47)

 

Учитель читає текст, учні називають предметні малюнки у кожному ряді.

 

- За якою ознакою художник згрупував малюнки?

 

 

а). Вправа «Мікрофон»

 

- Продовжте перелік, розпочатий художником на другому малюнку.

 

( Діти називають те, що створене руками людини: будинки, машини, меблі,

шкільне приладдя тощо)

 

 

3. Продовження розповіді.

 

- Природа дає все необхідне для життя людини: їжу, воду, повітря,

будівельні матеріали. Вона є джерелом натхнення для письменників,

композиторів, художників, які присвятили їй чимало художніх творів.

(Вчитель звертає увагу на репродукції картин). Природу називають

ненькою. Всі ми - діти природи.

 

Умовно природу поділяють на живу і неживу.

 

Нежива природа – це Сонце, Місяць, Земля, повітря, вода, небо тощо.

 

Жива природа – рослини, тварини, людина, бо вони народжуються,

живляться, ростуть, дихають, відмирають.

 

- Чи може існувати жива природа без неживої? Чому?

 

 

б). Гра «Малюнки з виставки».

 

Завдання: розташувати малюнки, що є на дошці, відповідно до написаних

слів: жива і нежива.

 

Спочатку вибрати об’єкти живої природи, використовуючи технологію методу

«Прес».

 

а). «Я вважаю…»

 

б). «…тому, що…».

 

 

4. Продовження роботи з підручником.

 

а). Відповіді на запитання.

 

- До якої природи належать каштан, калина, соняшник, осока? Чому?

 

- До якої природи належать вовк, лелека, кінь, жаба, комар? Чому?

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ