UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваУкраїнська народна казка «Вовк та козенята» (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2464
Скачало118
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок. Світ казковий, світ прекрасний

 

Тема. Українська народна казка «Вовк та козенята»

 

Мета: поглибити знання учнів про казку як вид усної народної творчості,

вчити розрізняти такі тори серед інших, орієнтуватися в їхніх

особливостях; вчити визначати головну думку казки, розвивати навички

правильного читання, уміння відтворювати зміст прочитаного; виховувати

любов та читацький інтерес до народних казок.

 

Обладнання: запис казки «Вовк та козенята», ілюстрації до народних

казок, картки для читання, картка «Лабіринт», малюнки кози та вовка,

картки до гри «Який склад загубився?».

 

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

 

Форми роботи: індивідуальна, у парах, колективна.

 

Хід уроку

 

І. Актуалізація опорних знань.

 

Вчитель. Ось і дзвоник продзвенів

 

Для маленьких школярів,

 

Він покликав на урок

 

У чарівний світ казок.

 

У сиву давнину із сонячного проміння, аромату квітів і таємниці живої

води народилася казка. І світ Божий одразу повеселішав. Бо казка навчала

людей любити красу, творити добро, дарувати натхнення.

 

І ми, діти, читаючи казки, станемо добрішими, щирішими, навчимося

співчувати, переживати.

 

ІІ. Мовна розминка.

 

- Жодна людина не може гарно читати, якщо в неї слабкі легені та очі.

Тому ми повинні постійно їх тренувати.

 

1. Тренуємо легені

 

• Набрати повітря в легені: «вдих–видих»

 

• У кого найбільша кулька (імітують надування кульки).

 

• Читання на одному диханні

 

шип кішка

 

шило шишка

 

шина кришка

 

машина кашка – каска

 

кішка – кіска

 

2. Тренуємо очі

 

• «Шифрувальники»

 

Шк…л…р с…р…к…

 

Вч…т…ль в…р…н…

 

Л…к…р бдж…л…

 

Дзв…н…к г…р…б…ць

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

 

- Казок є дуже багато. І всі вони різні. Але у них є одна мета. А яка,

ви дізнаєтесь, коли прочитаєте прислів’я у «лабіринті».

 

Лабіринт

 

к в , я с ж .

 

а а ч ь к а в і и ь

 

з к и т н і т т

 

Мозкова атака

 

- А зараз перевіримо свої знання. Впізнайте, з яких казок уривки, які я

вам прочитаю.

 

? Старенька бабуся у лісі жила ,

 

Гостинці для неї онука несла.

 

Вовк дівчинку цю по дорозі зустрів.

 

Як казка зветься? Хто б відповів?

 

(«Червона Шапочка»)

 

? А мишка бігла, хвостиком зачепила

 

І яєчко розбила.

 

(«Курочка Ряба»)

 

? На городі виростала,

 

Сили набирала,

 

Непомітно, дуже швидко,

 

Великою стала.

 

Став тут дід усіх гукати

 

Ту красуню рвати.

 

А цю казку, діти, ви

 

Встигли відгадати?

 

(«Ріпка»)

 

? Ой, набридло на віконці

 

Все на сонечку сидіть.

 

Я візьму і покочуся,

 

Щоб побачити весь світ.

 

(«Колобок»)

 

(Демонстрація ілюстрацій)

 

ІV. Оголошення теми уроку.

 

- А про кого ми будемо читати сьогодні казку, дізнаєтесь, коли

відгадаєте загадки.

 

З рогами, а не бик, По полю, по лісу гасає,

 

Доять, а не корова. Овечок хапає, усіх лякає.

 

Кору здирає, (Вовк)

 

А кошиків не плете.

 

(Коза)

 

- Де живуть ці тварини?

 

- Як виє вовк?

 

- Як мекає коза?

 

2

 

H

 

К

 

- Чи можуть вони говорити?

 

- А от на сторінках нашого підручника ви побачите, що тварини говорять і

з ними відбуваються різні цікаві пригоди.

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ