.

Подорож країною Нехворійко (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
127 2601
Скачать документ

Урок. Основи здоров’я

Тема: Подорож країною Нехворійко.

Мета. Дати загальне поняття про фах лікаря, його спеціальності,
розширювати пізнавальний інтерес, прививати бажання дотримуватися
основних правил особистої гігієни.

Обладнання. Медична емблема, плакат Нехворійко, столи з картками –
назвами кабінетів, за якими сидять учні в білих халатах та шапочках,
картки із завданнями, загадками, прислів’ями.

Хід уроку

І.Організація класу.

– Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня!

Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня,

Хай сміється мирне небо і дивує світ.

А земля нехай дарує вам барвистий цвіт.

Бо здоров’я, любі діти, – в світі головне.

А здоровий і веселий щастя не мине.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Аутотренінг.

– Щоб урок нам розпочати,

Треба в голос проказати:

Я уважний і серйозний,

Хоч і ще малого зросту,

Впевнений, кмітливий я,

Прагну здобувать знання.

– Діти, побудуйте асоціативний кущ до слова «Здоров’я»

Здоров’я

«Мікрофон»

– Що потрібно людині для здоров’я?

– Хто лікує людей?

(Відповідь дітей)

ІІІ. Сприймання та засвоєння нового матеріалу.

Вчитель. – Наш урок присвячений найпоширенішій у світі професії –
професії лікаря. Життя жодної людини, якою б здоровою вона не була, не
проходить без лікаря.

Хто ж такий лікар?

(Відповіді дітей)

– Так, діти. Лікар – це медичний працівник з вищою медичною освітою, що
піклується про здоров’я людей.

Кожна професія має свою емблему. Емблема медицини – змія, яка обвиває
келих. Як ви думаєте чому?

(Відповіді дітей)

– З давніх-давен люди вважали змію втіленням надзвичайної мудрості. А
келих – посудина для зберігання зміїної отрути, яку використовують з
лікувальною метою.

– Діти, я хочу запросити вас у подорож містом Нехворійко. Воно дуже
цікаве. Це місто поділене на кабінети, у якому нас чекає певний
лікар-спеціаліст. І так, готові? Отож я заходжу в І кабінет. Читаємо
табличку «Стоматолог».

Що це за спеціальність? Що лікує цей лікар? Зараз ми дізнаємось.

Учень. Стоматолог – лікар, який лікує захворювання ротової порожнини,
зубів, щелеп.

Вчитель. А тепер послухаємо самого «лікаря».

Стоматолог. Від стану зубів залежить здоров’я людини. У людей з хворими
зубами псуються шлунок і серце, частіше болить горло. Це тому, що в
нездорових зубах живуть шкідливі мікроорганізми, які виділяють отруйні
речовини, від чого страждає весь організм.

Вчитель. Діти, можливо у когось виникли запитання до лікаря?

Учні: – А як треба оберігати зуби?

– Що потрібно робити щоб були здорові ясна?

Вчитель. А тепер ви будете працювати в групах. Наш лікар – стоматолог
підготував завдання – скласти рекламу зубній пасті.

І група «Саніно» – «Саніно» – паста клас відбілює зуби просто враз.

ІІ група «Аквафреш» – Тройний захист для зубів містить паста «Аквафреш».

ІІІ група «Бленд –а –мед» Ти – любиш мед, а зуби – пасту «Бленд – а –
мед»

Вчитель. Молодці! А ми підходимо до ІІ кабінету. Читайте табличку!

Лікар – окуліст.

Що лікує цей лікар? Давайте дізнаємось.

Учень. Окуліст – спеціаліст очних захворювань, офтальмолог.

Вчитель. Давайте послухаємо деякі поради лікаря – офтальмолога.

? Не читайте лежачи.

? Не слід сидіти близько до екрана телевізора.

? Не гратися з гострими предметами, палками, щоб не пошкодити очі. ?
Світло при читанні повинно падати зліва.

? Відстань від очей до книги 25-30 см.

Вчитель. А тепер виконаємо завдання від лікаря – окуліста. Для цього вам
потрібно поділитися на групи.

Завдання: із окремих слів скласти прислів’я.

3/4 ,

°

Ue

4?O*

I

І група – не, здоров’я, гроші, за, купиш.

ІІ група – за, багатство, здоров’я, дорожче.

ІІІ група – дух, здоровий, у, тілі, -, здоровому.

Вчитель. Діти, а ми вирушаємо далі. Нас чекають в іншому кабінеті. А у
якому відгадайте:

Треба, треба умиватись,

Умиватись треба нам.

Ви, бруднулі, замазулі,

Сором вам! Сором вам!

Вчитель. Так, діти! Це лікар – дерматолог. Давайте дізнаємось, що лікує
цей лікар?

Учень. Дерматолог – це лікар, який лікує захворювання шкіри.

Вчитель. Давайте послухаємо поради лікаря.

Дерматолог.

? Мило і вода – вірні друзі.

? Щоденні водні процедури.

? Одяг і взуття повинні відповідати погоді.

? Гігієна шкіри.

Вчитель. Лікар нам пропонує загадки. Отож слухайте:

М’яка, пружна і гладенька

Біль, холод і тепло

Відчуває вона

(Шкіра)

Пахуче й гладеньке

Миє частенько

( Мило )

Поки по спині гуляла,

Аж рожева спинка стала

( Губка )

Я м’якенька полотнянка,

Випрана дбайливо,

Не серветка, не хустинка,

Знаю своє діло.

Я не гість – хазяїн вдомі

І лежати я не звик.

Вам ім’я моє знайоме

Пригадайте, я – …

( Рушник)

Вчитель. Давайте подякуємо і йдемо до іншого кабінету. Читайте табличку
«Лікувальна фізкультура». Так, я запрошую вас на фізкульт хвилинку.

Фізкультхвилинка.

? Присісти 5 разів на одній нозі;

? Підстрибнути як найвище 8 разів;

? Присісти з витягнутими в перед руками 12 разів.

– Я й не сумнівалась, в спорті ви також молодці, сильні й спритні.

Вчитель. Йдемо до іншого кабінету. Читайте табличку «Травматолог». Що
лікує цей лікар? І чому він так називається?

Учень. Травматолог – лікує травми. Травма – пошкодження організму
зовнішніми діяннями.

Вчитель. Давайте послухаємо поради.

Травматолог.

– При удару:

• Прикласти до болючого місця вологу, холодну тканину.

– При ранах:

• Не лякатися;

• Промити чистою водою;

• Замазати краї спиртовим розчином зеленки чи йоду.

– При переломах:

• Забезпечити спокій;

• Прив’язують до ноги дві дощечки;

• Звернутися до лікаря.

Вчитель. Дякуємо! А нас чекає ще один кабінет. Читайте табличку
«Терапевт». Що лікує цей лікар?

Учень. Терапевт – лікар, який лікує захворювання внутрішніх хвороб.

Терапевт. Людині для роботи потрібна енергія, а її ми отримуємо з їжею.
Мені хочеться нагадати вам про вітаміни. Отже для вас завдання: –
записати назви продуктів, які відносяться до вітамінів А, В, С, Д.

Вчитель. І група пише – вітамін А.

ІІ група пише – вітамін В.

ІІІ група пише – вітамін С.

ІV група пише – вітамін Д.

Діти (разом)

Хто дружити з нами буде,

Про всі біди той забуде

Виросте міцним, здоровим

Переможе всі хвороби.

Підсумок уроку

– Ось і підійшов до завершення наш урок. Що ж треба робити для того, аби
бути завжди здоровим?

• Робити ранкову гімнастику;

• Дотримуватись режиму дня;

• Доглядати за своїм тілом, тримати його в чистоті;

• Займатися спортом;

• Частіше посміхатися;

• Гуляти на свіжому повітрі;

• Раціональне харчування;

• Проходити періодичні медичні огляди;

• Консультуватися у лікаря.

Складіть сенкан до теми «Здоров’я»

1. Здоров’я

2. 2 прикметники ( міцне, дуже, гарне, відмінне)

3. 3 дієслова (зміцнює, укріплює, загартовує, живить)

4. Речення.

Здоров’я – найцінніший скарб.

Здоров’я – найбільше щастя людини.

Домашнє завдання.

Скласти список порад від бабусь « Піклування про здоров’я в сім’ї»,
використовуючи лікарські рослини.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
