.

Перегинання і складання паперу. Пакетик для насіння (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
180 803
Скачать документ

Урок трудового навчання

Тема. Перегинання і складання паперу. Пакетик для насіння.

Мета. Вчити прийомів перегинання і складання паперу. Розвивати
естетичний смак, уяву, образне мислення. Виховувати бережне ставлення до
природи.

Матеріали та інструменти. Папір, гладилка, зразок готового виробу,
Гномик, квітка.

Хід урок

I. Підготовка робочих місць.

II. Організаційний момент.

Слайд 0

Добрий день, малі майстри!

У цей день і у цей час

рада бачити всіх вас!

— Подивіться, хто до нас завітав! Та це ж Гномик, він приніс для вас
листа. Цікаво, а хто ж це до нас написав?

Слайд 1

(Вчитель зачитує лист.)

“Добрий день, маленькі майстри! Ми, жителі Королівства квітів, дуже
просимо вас допомогти нашій квіточці.

Квіточка жила у полі,

та потрапила в біду.

Пелюсточки загубила,

квіткою бути не сміла.

Пелюсточки ви знайдіть,

життя квітці поверніть.

Аби квітку оживить,

ви кмітливість проявіть.

І завдання-пелюстки

всі від квітки розв’яжіть”.

Слайд 2

(На пелюстках записані загадки.)

На екран проектуються слайди із загадками, після того як діти їх
відгадують, на слайді з’являється відповідний малюнок

1) Сонечко в траві зійшло, усміхнулось, розцвіло. Потім стало біле-біле
і за вітром полетіло. (Кульбаба)

2) Я найперша зацвітаю синім цвітом серед гаю. Відгадайте, що за квітка,
бо мене не стане влітку. (Пролісок)

3) Квітка гарненька, на сонечко схожа, краї біленькі, серединка жовта.
(Ромашка)

4) Навесні вона в теплі проростає з-під землі. Має трунок, має вроду і
дарує насолоду. (Квітка)

5) Що за квітка повертає за сонцем голівку? (Соняшник)

-нуть в полі, а весною, диваки, одягають кожушки. (Дерева)

7) Жовте листячко летить, під ногами шелестить, сонце вже не припікає.
Коли це буває? (Восени)

Слайди 3 – 9

(З пелюстків одержали слово “пакетик “.)

III. Повідомлення теми та мети уроку

— Молодці, життя квітці повернули! Але щоб квіти і надалі тішили людей
своєю красою, люди щороку висівають у грунт насіння. Насіння збирають
восени, а висівають навесні.

— Ми з вами не лише повернули життя квітці, а й одержали завдання на
урок. Прочитайте літери на пелюстках квітки і дізнайтеся, що ж ми
виготовлятимемо на уроці.

Слайд 10

VІ. Розгляд зразка виробу.

Робота зі схемою – опорою.

Метод “Прес”.

V. Повторення правил техніки безпеки.

“Повторялочка”.

VІ. Самостійна робота учнів.

VII. Підсумок уроку. Прибирання робочих місць.

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
