UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЗагальне поняття про прикметник (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1599
Скачало119
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок української мови

 

3 клас

 

Тема: Загальне поняття про прикметник.

 

Мета: розширювати знання учнів про прикметник; вчити визначати

прикметник за запитаннями, значенням і роллю в реченні.

 

Розвивати спостережливість, пам'ять, увагу.

 

Виховувати бережне ставлення до природи, її багатств.

 

 

Урок – дослідження

 

Хід уроку

 

І. Організація класу

 

- Сьогодні у нас не просто урок української мови. Ми, на сьогоднішньому

уроці будемо працювати у творчій дослідницькій лабораторії. Ви спробуєте

себе у ролі юних дослідників української мови. Отже у нас сьогодні урок

– дослідження.

 

- Досліджувати означає виясняти, пізнавати, розглядати, знайомитись.

 

- Сьогодні на уроці я бажаю вам бути впевненими, творчими, активними,

спостережливими.

 

- Для гарної роботи, потрібно дещо пригадати.

 

 

ІІ. АОЗ

 

«Мозкова атака»

 

- З чого складається наше мовлення?

 

- З чого складаються речення?

 

- В які частини мови поєднані слова?

 

- Яку частину мови вже вивчили?

 

- Що таке іменник? Яких родів бувають іменники?

 

- За допомогою чого встановлюється зв'язок іменника

з іншими словами?

 

- Якими членами речення можуть виступати іменники?

 

 

- Отже, ми з’ясували, що вже знаємо. Сьогодні ми продовжимо здобувати

нові знання.

 

- Наш урок – дослідження ми розпочнемо із дослідження ребусу.

Розгляньте ребус. Яке слово заховалось у ньому? (Тут заховалось

словникове слово)

 

Минулий.

 

- Як будемо писати? Чи можемо перевірити наголосом? Як називаються

слова, правопис яких треба запам’ятати? (словникові)

 

- Каліграфічно запишіть слово. Поставте наголос. Поділіть слово на

склади.

 

- Складіть речення. (1 дитина записує на дошці). Підкреслити основу

речення. Назвати, до якої частини мови відносяться усі слова.

 

Встановити зв'язок слів у реченні.

 

 

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

 

- На яке питання відповідає словникове слово? До якої частини мови

відноситься?

 

- Як ви вважаєте, якою може бути тема нашого уроку?

 

Тема уроку …

 

- Для чого нам вивчати прикметник?

 

Дистанційний диктант

 

Апельсин, бензин, вокзал, директор, кишеня, коридор, радіо, очерет,

верба, зима.

 

(перевірити, оцінки. Додаткові питання)

 

- Які слова зайві? Чому? Як їх можна перевірити? (наголосом)

 

- Доберіть до слова зима слова, що відповідають на питання яка?

 

- До якої частини мови відносяться ці слова? (прикметники)

 

 

- Діти, а чи потрібні у нашій мові прикметники?

Можливо без них можна обійтися?

 

- Спробуємо це дослідити.

 

Вправа 83. с. 38

 

Робота за підручником.

 

- Доведіть, що прикметники все – таки потрібні в мові.

 

(прикметники потрібні для кращого розуміння висловлювання, для

милозвучності мови …)

 

Робота в групах

 

- Ви знаєте, що іменники можуть вживатися як

синоніми, як антоніми, як багатозначні слова.

 

- А якими можуть бути прикметники? Наступне наше

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ