UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваБудь активним охоронцем природи (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2554
Скачало133
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок читання. 3 клас

 

Тема. Будь активним охоронцем природи

 

Матерiал уроку. Євген Гуцало “Перебите крило”.

 

Мета. Вчити складати характеристики дiйових осiб, визначати їхнiй стан,

спiвпереживати з героями. Удосконалювати навички зв’язного мовлення,

правильного читання, збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати у

дiтей турботливе ставлення до птахiв.

 

Хід уроку

 

1. Мовна розминка.

 

1. Мовно-фонетична розминка.

 

Гра “Яке слово не таке, як iншi”.

 

«Летiла лелека, заклекотiла до лелеченят: лелеченята, лелеченя»! Летiть

на луки лупооких пуголовків у калюжах ловити» (до, на).

 

2. Робота зi скоромовкою.

 

Ходять лелеки по лузi,

 

Ходять лелеки у тузi:

 

Завтра у вирiй далекий

 

Будугь летiти лелеки.

 

(М. Пізнанська)

 

Гра «Дощик, дощ, злива, сонце». (Читання напiвголосне пошепки;голосно

швидко; голосно скоромовкою; читання мовчки).

 

 

3. Складання прислiв’я iз деформованого речення.

 

лелека, родиться, там, Де, щастя, водиться.

 

(Де лелека водиться, там щастя родиться.)

 

— Крiм повiр’я, що лелеки селяться на хатi у добрих i сердечних

людей, iснує вiрування про те, що лелека приносить дiтей. А в будинок з

гнiздом чорногуза на даху нiколи не вдарить блискавка. Лелека — це

символ добра i справедливостi, любовi до рiдного краю, людської

вiрностi.

 

 

II. Повiдомлення теми i мети уроку.

 

— Ми продовжимо читати оповiдання Євгена Гуцала «Перебите крило” про

лелечу сiм’ю, яка поселилася на хатi у Дениса.

 

 

III. Опрацювання оповiдання С. Гуцала “Перебите крило”.

 

1. Робота над 3, 4, 5 частинами твору.

 

а) Словникова робота.

 

Тренування у правильному читаннi складних слiв.

 

б) Читання вголос частин (по абзацах).

 

— Що зробив Олег лелекам? Як Денис прореагував на вчинок Олега?

 

в) Аналiз змісту i вибiркове читання.

 

— Яку радiсну звiстку принiс одного дня тато? Якi почуття охопили

Дениска? Доведiть словами тексту.

 

— Про що була друга розмова хлопцiв? Чиї слова звучать з почуттям

радостi i гордостi, а чиї — iз зневагою?

 

— Що Олег запропонував зробити Денису? Чи порахував лелеченят Денис?

Чому? Прочитайте. Про яку рису характеру хлопця це свiдчить?

(Помiркований, вдумливий, обдумує можливi наслiдки своїх дiй).

 

<

 

Ђ

 

<

 

h

 

о

 

Прочитайте, як автор описує, як лелеченята вчилися лiтати. Яке почуття

охоплювало Дениса, коли вiн спостерiгав цю картину? А як реагував Олег?

Прочитайте.

 

— Що зробив Олег лелецi? Як до цього поставився Дениско?

 

— А як би ви вчинили на його мiсцi?

 

— Чи зажило крило у лелеки? А чому Дениско хвилювався? Прочитайте.

 

г) Вправи на розвиток швидкостi читання. Гра «Розвідники»

 

— Прочитайте, як автор по-рiзному називав лелек. (Боцюни, лелека,

чорногузи.)

 

— А у народi їх ще називають босяк, бусол, бузько, веселик,

гайстер, а поетична назва — “бiлий птах з чорною ознакою”.

 

— Знайдiть i прочитайте речення, якi передають почуття: радостi,

глузування хвилювання, переляку.

 

— Знайдiть i прочитайте у третiй частинi абзац, у якому є слова

“глипнула на свiт”. Як ви зрозумiли цей вислiв?

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ