UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВасиль Сухомлинський «Оленчин горобчик» (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1824
Скачало140
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Урок читання (2 клас)

 

Тема: Василь Сухомлинський «Оленчин горобчик»

 

Мета: удосконалювати навички правильного і виразного читання та навички

літературного аналізу твору, уміння самостійно працювати,

 

поширювати кругозір учнів, збагачувати словниковий запас, розвивати

 

зв’язне мовлення, фантазію, виховувати любов до природи, пізнавальну

активність, бажання більше знати.

 

Обладнання: портрет В. Сухомлинського, виставка книг, словникова

скарбничка, текст скоромовки, пірамідки слів, підручник «Читанка»

О. Я. Савченко (2 клас)

 

Термін проведення: II семестр, травень

 

Хід уроку

 

I.Організація класу

 

Добрий день!

 

В добрий час!

 

Рада,діти,бачить вас!

 

Ви почули всі дзвінок?

 

Він покликав на урок.

 

Кожен з вас приготувався,

 

На перерві постарався.

 

Зараз сядуть всі дівчатка,

 

А за ними і хлоп’ятка.

 

 

II. Мовна розминка

 

1. Робота з індивідуальними картками

 

Читання стовпчиків слів;

 

- знайти слова що відповідають на певне запитання;

 

- хорове читання на швидкість

 

- гра «Знахідка»(знайти незрозумілі слова)

 

2. Робота над скоромовкою

 

Горобець,горобеня галушок везуть горня,

 

Горобчиха – горошину,

 

Кличуть гуску на гостину.

 

Про яких пташок тут розповідається?

 

 

III. Мотивація навчальної діяльності

 

1. Повідомлення теми і завдань уроку

 

-Сьогодні ми познайомимось з оповіданням В.Сухомлинського та спробуємо

пофантазувати (скласти кінцівку оповідання ).А про кого це оповідання ви

дізнаєтесь,коли відгадаєте загадку-добавлянку.

 

Я ловлю комах,жучків,

 

Їм маленьких черв’ячків,

 

В теплий край я не літаю,

 

Під стріхою хату маю.

 

Цвірінь! - сів я на хлівець

 

Звуть мене ….(горобець)

 

2. «Мозковий штурм»

 

- Як ви здогадалися, що це – горобець? За якими ознаками?

 

-А що вам відомо про горобців?

 

3. Пізнавальна хвилинка.

 

1-й учень. Горобці – корисні птахи. Вони всеїдні: живляться плодами і

насінням, їдять комах та їхніх лічинок.

 

-Чи відлітають вони на зиму?

 

2-й учень. Горобчики - дбайливі батьки. Вони турбуються про пташенят

-горобенят: годують, захищають від ворогів, вчать літати. А покидають

пташенята гніздо лише після того, навчаться літати і самостійно добувати

їжу.

 

IV. Вивчення нового матеріалу.

 

Написав оповідання «Оленчин горобчик» В.Сухомлинський.

 

1. Складання асоціативного куща.

 

j

 

Д

 

р

 

- Які асоціації у вас викликає прізвище Сухомлинський?

 

 

В. Сухомлинський

 

-письменник;

 

-учитель;

 

-добра людина;

 

-директор школи;

 

-ветеран

 

2. Передбачення за заголовком.

 

-А як ви вважаєте, про що може йтись в цьому творі?

 

3. Читання вчителем.

 

Перевірка первинного сприймання.

 

-Чи збулося ваше передбачення? Де Оленка взяла горобчика?

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ