.

Апостроф (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
82 1316
Скачать документ

Апостроф (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
118 3253
Скачать документ

Урок читання в 1 класі за системою розвивального навчання (Д.Б.Ельконін
– В.В. Давидов)

Тема: Апостроф.

Мета: продовжити засвоєння учнями слів зі знаком «апостроф», вчити їх
читати слова з апострофом, виробляти уміння встановлювати
звуко-буквенний аналіз у таких словах, поповнювати словниковий запас
учнів, розвивати мовленнєві навички, виховувати любов до сім’ї та праці.

Тип уроку: розв’язування часткової задачі.

Обладнання: інтерактивна дошка, мультимедійний проектор, предметні
малюнки, зображення родини, картки.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

– Діти, ви почуєте зараз вислів і скажете, до якого уроку ми з вами
приготувались:

«Читай з нами, читай як ми, читай краще нас».

– До я кого уроку ви повинні були приготуватися?

– Який настрій у вас? Покажіть виразом обличчя. Усміхніться
самі до себе, до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами. За
виразом обличчя я бачу, що з вами все гаразд. Я дуже хотіла б, аби такий
настрій був у нас усіх до кінця уроку.

ІІ. Створення ситуації успіху.

1. Мовна зарядка

а) Гра «Телевізор»

( у вчителя і дітей-екрани-таблиці зі складами та водні маркери- пульти)

– Знайдіть на своїх екранах склади:

во, ну, дя, ме, ні…

(діти на своїх екранах обводять маркером-пультом склади)

– Знайдіть та прочитайте слова:

мама, мова, мило, вода, люди…

б) Гра „Вчитель” (Робота в парі)

– Прочитайте слова, знайдіть помилки та виправте їх.

пять бубликів подвіря біле-біле

пахне м’ята компютер вимкнено

деревяний стіл маряна лагідна

– Чи знайшли в словах помилки? Доведіть свою думку.

– Молодці, справились із завданням.

-А чи всім вдалося знайти помилки швидко?

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

1.Відгадування загадки.

Я не риба і не птах,

Є в ганчір’ї, в реп’яхах.

Я не звір і не людина,

Але зна мене й дитина. (Апостроф).

– Чи здогадались ви про що у нас на уроці піде мова?

– Сьогодні на уроці ми будемо працювати над словами з
апострофом, над їх вимовою та звуковим аналізом.

– Щоб надалі ви не робили помилок в цих словах та змогли
виправляти інших.

IV. Розв’язування часткової задачі.

1.Бесіда.

– Давайте пригадаємо, що ви вже знаєте про апостроф?

(Апостроф – це знак, він є не в кожній мові. Позначає роздільну вимову.
Стоїть завжди після твердих приголосних, а букви «я», «ю», «є», «ї»
після апострофа позначають два звуки).

п’я ю’р
ін’ю ї’н

[ й ] [ а ] [ й ] [ у ] [
й ] [ у ] [ ї ] [ н ]

+ –
– +

– Подивіться уважно! Чи правильно я позначила схеми?

(На інтерактивній дошці зображення схеми. Діти знаками відповідають).

2.Артикуляійно—слухові вправи.

а) Фонетична гімнастика.

Читання слів з апострофом.

з

в

об ‘ їзд

під

від

H

~

o

реп
ян

бур ‘
ять

пам
ях

б) Розвиток фонетичного слуху.

Гра „Впізнай та плесни”

(Вчитель читає слова, а діти плескають в долоні коли їм зустрічаються
слова з апострофом з вірною вимовою).

В’яз, зеленіє, пилюка, гадюка, м’яч, м’ясо, підіхали, під’їзд, яблуко,
піріна, пір’їна, насінн”я, здоровя, голуб”ї, реп’ях, сімя.

Фізкультхвилинка

На подвір’ї біля школи

Петрик м’ячик кинув Олі.

Один одному кидали

Діти грались і співали.

Раптом м’ячик швидко зник,

І ніхто знайти не зміг.

– Які слова з апострофом вам зустрілись?

1. Звуковий аналіз слів (робота в групах)

– Зробіть звуковий аналіз слів:

М’яч, хлоп’ята, пір’я, сім’я, п’ять.

– Чи виникали у вас труднощі? Хто не може без допомоги друзів виконати
розбір слова? А хто може навчити інших розбирати слова?

2. Складання речень за схемами з попередніми словами.

– Яким іншим словом можна замінити слово сім’я? (Родина)

– Так, родиною називають родичів, які живуть разом. Родина, сім’я –
пишуться і вимовляються по-різному, але мають одне значення.

3. Виправлення листа.

– Зараз ми з вами завітаємо в гості до однієї родини.
Подивіться на дошку. (На інтерактивній дошці зображення родини).

– Цей хлопчик написав нам листа, але я там не все зрозуміла.

– Допоможіть розібратися.

(зображення тексту на дошці)

У мене дружна та працьовита сім’я. мого батька звуть Демян. Він працює
водіє”м. Даря – це моя матуся. Моя матуся – лікар. Маряна – старша
сестра. Вона допомагає мамі по господарству. Ще є кіт – В’ю, він любить
спати та їсти мясо. Я люблю грати з друзями в м’яча цілими днями. До
побачення! Валерян.

(Діти допомагають виправити помилки. Потім текст листа читають правильно
по одному реченню).

– З скількох членів родини складається ця сім’я?

– Що вони роблять? Чим кожен займається?

– Чим займається Валер’ян?

– Чи потрібно допомагати своїй родині? Чим можна допомогти?

4. Хвилинка фантазії.

– Давайте спробуємо пофантазувати.

– Уявіть, що вам потрібно написати листа про свою родину і про себе. Що
ви можете розповісти?

(Діти придумують розповіді про себе та свою родину)

– Отже, який можна зробити висновок? Що треба кожного дня робити якусь
корисну справу, якесь добре діло. Бо ви сім’я, батьки відповідають за
вас, хочуть бачити вас справжніми людьми – добрими, чемними,
працьовитими і все роблять для цього.

А ви повинні намагатися не засмучувати їх, піклуватися про них,
допомагати їм.

V. Рефлексія.

– Що ми робили на уроці?

– Чи запам’ятали ви коли потрібно писати апостроф?

– Чи змогли б ви навчити інших робити звуковий аналіз слів з апострофом?

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter

Апостроф

Урок читання в 1 класі за системою розвивального навчання (Д.Б.Ельконін
– В.В. Давидов)

Тема: Апостроф.

Мета: продовжити засвоєння учнями слів зі знаком «апостроф», вчити їх
читати слова з апострофом, виробляти уміння встановлювати
звуко-буквенний аналіз у таких словах, поповнювати словниковий запас
учнів, розвивати мовленнєві навички, виховувати любов до сім’ї та праці.

Тип уроку: розв’язування часткової задачі.

Обладнання: інтерактивна дошка, мультимедійний проектор, предметні
малюнки, зображення родини, картки.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

– Діти, ви почуєте зараз вислів і скажете, до якого уроку ми з вами
приготувались:

«Читай з нами, читай як ми, читай краще нас».

– До я кого уроку ви повинні були приготуватися?

– Який настрій у вас? Покажіть виразом обличчя. Усміхніться
самі до себе, до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами. За
виразом обличчя я бачу, що з вами все гаразд. Я дуже хотіла б, аби такий
настрій був у нас усіх до кінця уроку.

ІІ. Створення ситуації успіху.

1. Мовна зарядка

а) Гра «Телевізор»

( у вчителя і дітей-екрани-таблиці зі складами та водні маркери- пульти)

– Знайдіть на своїх екранах склади:

во, ну, дя, ме, ні…

(діти на своїх екранах обводять маркером-пультом склади)

– Знайдіть та прочитайте слова:

мама, мова, мило, вода, люди…

б) Гра „Вчитель” (Робота в парі)

– Прочитайте слова, знайдіть помилки та виправте їх.

пять бубликів подвіря біле-біле

пахне м’ята компютер вимкнено

деревяний стіл маряна лагідна

– Чи знайшли в словах помилки? Доведіть свою думку.

– Молодці, справились із завданням.

-А чи всім вдалося знайти помилки швидко?

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.

1.Відгадування загадки.

Я не риба і не птах,

Є в ганчір’ї, в реп’яхах.

Я не звір і не людина,

Але зна мене й дитина. (Апостроф).

– Чи здогадались ви про що у нас на уроці піде мова?

– Сьогодні на уроці ми будемо працювати над словами з
апострофом, над їх вимовою та звуковим аналізом.

– Щоб надалі ви не робили помилок в цих словах та змогли
виправляти інших.

IV. Розв’язування часткової задачі.

1.Бесіда.

– Давайте пригадаємо, що ви вже знаєте про апостроф?

(Апостроф – це знак, він є не в кожній мові. Позначає роздільну вимову.
Стоїть завжди після твердих приголосних, а букви «я», «ю», «є», «ї»
після апострофа позначають два звуки).

п’я ю’р
ін’ю ї’н

[ й ] [ а ] [ й ] [ у ] [
й ] [ у ] [ ї ] [ н ]

+ –
– +

– Подивіться уважно! Чи правильно я позначила схеми?

(На інтерактивній дошці зображення схеми. Діти знаками відповідають).

2.Артикуляійно—слухові вправи.

а) Фонетична гімнастика.

Читання слів з апострофом.

з

в

об ‘ їзд

під

від

V

$8l

?

ue

реп
ян

бур ‘
ять

пам
ях

б) Розвиток фонетичного слуху.

Гра „Впізнай та плесни”

(Вчитель читає слова, а діти плескають в долоні коли їм зустрічаються
слова з апострофом з вірною вимовою).

В’яз, зеленіє, пилюка, гадюка, м’яч, м’ясо, підіхали, під’їзд, яблуко,
піріна, пір’їна, насінн”я, здоровя, голуб”ї, реп’ях, сімя.

Фізкультхвилинка

На подвір’ї біля школи

Петрик м’ячик кинув Олі.

Один одному кидали

Діти грались і співали.

Раптом м’ячик швидко зник,

І ніхто знайти не зміг.

– Які слова з апострофом вам зустрілись?

1. Звуковий аналіз слів (робота в групах)

– Зробіть звуковий аналіз слів:

М’яч, хлоп’ята, пір’я, сім’я, п’ять.

– Чи виникали у вас труднощі? Хто не може без допомоги друзів виконати
розбір слова? А хто може навчити інших розбирати слова?

2. Складання речень за схемами з попередніми словами.

– Яким іншим словом можна замінити слово сім’я? (Родина)

– Так, родиною називають родичів, які живуть разом. Родина, сім’я –
пишуться і вимовляються по-різному, але мають одне значення.

3. Виправлення листа.

– Зараз ми з вами завітаємо в гості до однієї родини.
Подивіться на дошку. (На інтерактивній дошці зображення родини).

– Цей хлопчик написав нам листа, але я там не все зрозуміла.

– Допоможіть розібратися.

(зображення тексту на дошці)

У мене дружна та працьовита сім’я. мого батька звуть Демян. Він працює
водіє”м. Даря – це моя матуся. Моя матуся – лікар. Маряна – старша
сестра. Вона допомагає мамі по господарству. Ще є кіт – В’ю, він любить
спати та їсти мясо. Я люблю грати з друзями в м’яча цілими днями. До
побачення! Валерян.

(Діти допомагають виправити помилки. Потім текст листа читають правильно
по одному реченню).

– З скількох членів родини складається ця сім’я?

– Що вони роблять? Чим кожен займається?

– Чим займається Валер’ян?

– Чи потрібно допомагати своїй родині? Чим можна допомогти?

4. Хвилинка фантазії.

– Давайте спробуємо пофантазувати.

– Уявіть, що вам потрібно написати листа про свою родину і про себе. Що
ви можете розповісти?

(Діти придумують розповіді про себе та свою родину)

– Отже, який можна зробити висновок? Що треба кожного дня робити якусь
корисну справу, якесь добре діло. Бо ви сім’я, батьки відповідають за
вас, хочуть бачити вас справжніми людьми – добрими, чемними,
працьовитими і все роблять для цього.

А ви повинні намагатися не засмучувати їх, піклуватися про них,
допомагати їм.

V. Рефлексія.

– Що ми робили на уроці?

– Чи запам’ятали ви коли потрібно писати апостроф?

– Чи змогли б ви навчити інших робити звуковий аналіз слів з апострофом?

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
