UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75855
останнє поновлення: 2016-12-09
за 7 днів додано 12

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЧастина основи: корінь, суфікс, префікс (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось6862
Скачало176
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Частина основи: корінь, суфікс, префікс

 

Українська мова. 3 клас

 

Тема: Частина основи: корінь, суфікс, префікс.

 

Мета: Сприяти усвідомленню учнями поняття про спільну частину

споріднених слів - корінь, досліджувати словотворчу роль суфікса, дати

поняття про префікс, розвивати в дітей мовне чуття. вчити добирати

спільнокореневі слова, різні частини мови; виховувати товариські

почуття.

 

Хід уроку

 

1.Зараз урок української мови. Сьогодні ми завітаємо з вами до чудової

країни - Морфології. Дізнаємось, як вона збудована. Познайомимось з

королем цієї країни - коренем, та його друзями. А я,діти, хочу, щоб

девізом нашого уроку стали такі слова:

 

« Ти всі перешкоди здолати зумій,

 

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

 

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно.»

 

1) І як завжди наш урок починається з хвилинки каліграфії:

 

Д,д

 

Дружба

 

Дружба допомагає у житті (знайти граматичну основу речення)

 

2) Робота з картками (різнорівневі)

 

3) Словниковий диктант.(кожен урок готує новий учень)

 

Змагання, бджолиний, кольори, годинник, м який, мальовничий, джміль,

приходить, бур’ян, голуб’ята, в’ється.

 

Які завдання є до словникового диктанту?

 

а) Звуковий аналіз слова « джміль»

 

Джміль - 6 букв, 4 звуки.

 

Вчитель: Які частини мови зустрічаються в нашому словниковому диктанті?

(іменники, прикметники, дієслова)

 

2. На попередніх уроках ми з вами, діти, вже з ясували, що слово

ділиться на закінчення та основу. Але основа, в свою чергу, ділиться

також. Над цією цікавою проблемою ми попрацюємо сьогодні. Продовжимо

мандрівку країни Морфології. У нас сьогодні важний гість: (виходить

Корінь)

 

«Я у кожній деревинці, Квітці, кущику, травинці, В класі на уроці мови,

Ти побачиш мене в слові» Я дуже хочу поспілкуватися з вами, діти. Тому

приготував для вас цікавий загадково-природничий диктант. Запишіть лише

слова - виразки (один пише на дошці)

 

1)Птах цей червоногрудий,

 

Не злякається застуди

 

Як сніги випадуть -

 

До Сибіру прилетіть. (снігур) 2) 2)Один із станів води? (сніг)

3)

 

Ніжна зірка сніжно - біла

 

На рукав мені злетіла

 

Поки ніс її сюди

 

Стала краплею води, (сніжинка)

 

3)Що зліпили діти із снігу? (Сніговик)

 

4) Казкова красуня із снігу? (снігуронька)

 

5) В зошитах записано:

 

Снігур, сніг, сніжинка, Сніговик, Снігуронька. -Що об єднує всі ці

слова? (спільна частина - корінь)

 

- Як називаються слова з єдиною спільною частиною?

(спільнокореневі)

 

6) А тепер, діти, у кожному слові виділіть за таким

алгоритмом:

 

а) закінчення

 

б)основу

 

в)корінь

 

Вчитель:

 

-Яка частина слова не виділена? (що стоїть після кореня)

 

- Чи утворюють слова за допомогою цієї частини слова? (Да)

 

- Знайомтеся діти, це - суфікс. (Виходить Суфікс)

 

Суфікс: Суфікс всім вам допоможе, І повинен знати кожен: Після кореня

стою, і нові слова творю. Які висновки про суфікс ми зробили?

 

- Стоїть після кореня.

 

F

 

 

д

 

- Творить нові слова.

 

3. Фізкультхвилина.

 

Встаньте, діти, посміхніться, Землі нашій поклоніться, За щасливий день

вчорашній І до сонця потягніться В різні боки нахиліться. Веретенцем

-----> Page:

0 [1]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ