.

Чи потрібна нам зима? (урок)

Язык: украинский
Формат: реферат
Тип документа: Word Doc
91 1588
Скачать документ

Чи потрібна нам зима?

Урок-дослідження. 3 клас

Мета: вчити дітей складати твори з елементами міркування, формувати
навички усного і писемного мовлення; розвивати спостережливість,
збагачувати словниковий запас; виховувати естетичні смаки, дбайливе
ставлення до природи.

Матеріал до уроку: зимові замальовки учнів, репродукція з картини
художника, картки для роботи в групах, малюнки-помічники, книга
В.Скуратівського «Місяцелік», газета, підготовлена членами літературного
гуртка.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Він незвичний і цікавий.

Добрі гості до нас завітали.

Повернімося обличчям до гостей

І скажімо щиро: «Добрий день!»

—Сьогодні у нас урок розвитку зв’язного мовлення. На таких уроках ми
вчимося… Хто продовжить мою думку?

—Так, правильно говорити, висловлювати свої думки усно і письмово. А ще
— міркувати. Сьогодні ми спілкуватимемося, міркуватимемо з приводу
певних подій. Хочете знати, яких?

II. Мотивація навчальної діяльності.

— Пригадайте, який сьогодні день. Правильно, Стрітення. Що ви чули про
це свято?

Учні заздалегідь отримали завдання розпитати у старших про це свято.

— Так, діти, саме в цей день, за народними переказами, зима
зустрічається з весною.

Давня назва цього свята Зимобор, або Громниця. З ним пов’язано чимало
прислів’їв і прикмет. Яких саме?

• Коли на Громницю півень нап’ється водиці, то на Юрія кінь напасеться
травиці.

• Якщо в цей день тепло, то й березень має бути теплим, а весна
ранньою. Якщо холодно — зима ще потримається.

• На Громницю ведмідь буду свою або руйнує, або заново будує.

• Як день ясний, льон буде прекрасний.

• Як на Стрітення капає зі стріхи, не найдеться з літа потіхи.

• Дуй, не дуй, не к Різдву іде, а к Великодню.

• На Стрітення обертається птиця до гнізда, а хлібороб до плуга.

• Зимобор з відлигою — на ранню й теплу весну, зі снігом — на дощову й
тривалу, а коли хуга — весна пізня й холодна, якщо в цей день не видно
сонця —

чекай суворих морозів.

— Перевірити, чи правильні ці прикмети, ви зможете навесні.

III. Повідомлення теми, мети уроку.

— З сьогоднішнім днем пов’язували надії на весну. А весна — пора
хліборобської праці, пора натхнення. І нам час трохи попрацювати.

Прочитайте вірш Лесі Українки.

Сніг з морозом поморозив

Всі на полі квіти.

— Десь зима та не скінчиться, —

Нарікають діти.

Ждіте, ждіте, любі діти!

Літо знов прилине.

Прийде мила годинонька,

Як зима та згине.

І заквітне наше поле,

І зазеленіє —

Знов весна його прекрасна

Квіточками вкриє.

— Гарний вірш, чи не так? Читаючи його, я подумала ось що: ми всі
чекаємо приходу весни. Хіба не могло б бути так, щоб зими не було
взагалі? Навіщо вона нам? Сніг, холод, вітри, хвороби…

Створення проблемної ситуації.

—Є ж країни, де ніколи немає зими… Чи згодні ви зі мною? (Відповіді
учнів.)

—От бачите, комусь подобається зима, а комусь — ні. Як цю проблему
вирішити? Ви, напевно, хочете порадитися між собою?

IV. Осмислення зв’язків у вивченому матеріалі.

Поділ учнів на групи.

—Кому подобається зима, хто хоче переконати нас у її необхідності?
(Перша група.)

—Хто хоче засудити злі вчинки зими? (Друга група.)

A

4f?3/4u

Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter
