UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЧислівник як частина мови (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось2733
Скачало155
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Числівник як частина мови

 

Мета. Дати учням початкове поняття про числівник, його функцію в

мовленні, вчити правильно ставити запитання до числівників, які

означають кількість предметів та порядок при лічбі.Формувати вміння

вживати числівники в усному і писемному мовленні, розвивати граматичні

навички. Виховувати бажання краще знати рідну українську мову.

 

Обладнання. Підручник „Рідна мова” 4 клас, опорні схеми, таблиця,

ребуси.

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

 

ІІ. Основна частина уроку

 

1. Хвилинка каліграфії та орфографії.

 

- Які іменники відносимо до власних?

 

- Як пишемо іменники, які є власними назвами?

 

Завдання. Виписати іменники, які є власною назвою.

 

Володимир, місто Одеса, село Дмитрушки, річка Остер, Христос, свято

Різдва, дівчинка Еліза, Щорський район, річка Амазонка.

 

- Підкресліть початкові букви. Яке слово утворилося?

(Водохреща).

 

- Що це за свято?

 

Це третє й завершальне свято різдвяно-новорічного циклу. З

ним пов’язують хрещення Христа. Відтак в усіх селах, де були церкви,

святили воду, змурувавши з льоду та обливши буряковим квасом хрест.

Освяченій воді приписувались чудодійні властивості. Її давали зуроченим

дітям, хворим людям, кропили житло, подвір’я, свійських

тварин.(Скуратівський В. Обереги пам’яті. К.: Скарбниця, 1992).

 

- На яку букву починається назва свята?

 

- Який перший склад у слові „Водохреща”?

 

- Я прокоментую, як пишеться велика буква „ве”, а ваше завдання –

 

написати її у з’єднанні „во” та слово „Водохреща” за зразком. Методика

написання букви: не торкаючись (трохи нижче) верхньої лінії починаємо

писати кожну паличку із заокругленням унизу. Трохи вище середини

робочого рядка починаємо писати верхній півовал, а потім плавно

приєднуємо другий півовал.

 

Во

 

Водохреща

 

2. Актуалізація опорних знань.

 

Повторення вивченого про частини мови.

 

- Які частини мови ми вивчали?

 

( Іменник, прикметник, прийменник, дієслово, сполучник).

 

- Що означає іменник? Прикметник? Дієслово?

 

- Що означає прийменник, сполучник? Розглянемо та порівняємо два

речення.

 

Свято Водохреща.

 

19 січня - свято Водохреща.

 

- З якого речення видно, коли святкують люди це свято?

 

- Отже, з якою метою вжите слово „дев’ятнадцятого”?

 

- Назвіть відомі вам частини мови в першому реченні. А в

другому?

 

3. Повідомлення теми та мети уроку.

 

- Сьогодні ми ознайомимося з новою частиною мови –

числівником. З числівниками ви зустрічалися вже, найчастіше - на уроках

математики. Щоб дізнатися, які слова належать до числівників, на які

питання відповідають, виконаємо вправу.

 

4. Робота над новим матеріалом.

 

1) Виконання вправи 11, стор. 9 (усно).

 

- Спочатку розгляньте уважно малюнок і назвіть предмети, які

зображено на ньому. (Випрані дівчинкою речі, каченята з качкою,

ластів’ята в гнізді, кульбаби в траві.)

 

(Учні відповідають на поставлені під малюнком запитання. Учитель

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ