UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75850
останнє поновлення: 2016-12-08
за 7 днів додано 17

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЩо для мене Україна? (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1861
Скачало269
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Що для мене Україна?

 

3-й клас

 

Мета: викликати вiдчуття приналежностi до великої родини — української

нацiї, бажання бути їй корисними, присвятити життя змiцненню й

процвiтанню України.

 

Обладнання: портрети відомих українцiв, квiтка-семицвiтка, словник

визначень на картках, кросворд.

 

 

Хід уроку

 

 

І. Органiзащя класу.

 

II. Актуалiзацiя знань учнiв.

 

Учитель розпочинас бесiду вiршем:

 

Що для мене Вкраїна?

 

Це моя Батькiвщина,

 

Рiдна мати, колиска,

 

Перших спогадiв низка,

 

Запах лукiв i поля,

 

Це мiй дiм, моя доля,

 

І глибоке корiння,

 

І майбутнє творiння,

 

Те, що в серцi, у кровi,

 

Сумiш болю й любовi.

 

III. Повідомлення теми уроку.

 

— Кожен з нас, українцiв, вiдчуває те ж саме i мiг би продовжити цей

вiрш, додаючи щось своє, особисте. Це тому, що нас єднає вiдчуття

приналежностi до великої й древньої нацiї, почуття любовi до рiдної

землi, гордостi за генiальних дiячiв науки i культури, яких породила

українська земля: Григорiя Сковороду, Ярослава Мудрого, Тараса Шевченка,

Сергiя Корольова, Михайла Амосова, Валерiя Лобановського тощо (учнi за

бажанням можуть продовжити перелiк видатних людей України, обов‘язково

згадуючи про їхнi заслуги).

 

— А що iще нас єднає? (Вiдповiдi учнiв:спiльна iсторiя, героїчне минуле,

мова, ментальнiсть тощо.)

 

— Саме тому сьогоднi на уроцi ми поговоримо про нас, українцiв, —

громадян чудової держави України.

 

IV. Робота над темою уроку.

 

— А якою б ви хотiли бачити нашу Україну? Ви — її майбутнє, вам її

будувати i творити в нiй. Від вашої працi, ваших бажань, ваших рук,

умiнь i сердець залежить те, якою вона стане. Давайте трiшечки

помрiємо... Пригадайте казку про чарiвну квiточку iз сiмома пелюстками,

які виконували бажання. Подаруйте таку квiточку Українi!

 

На дошцi намальована квiтка iз сiмома пелюстками, у центрi — слово

Україна. В учнiв на аркушах паперу також є такi квiтки і словничок

визначень.

 

Завдання 1.

 

— Оберiть для семи пелюсток найбiлъш бажанi, на вашу думку,

характеристики з тих, якi записанi у ваших словничках, або додайте їх

самостiйно.

 

Словник: щаслива, могутня, багата, незалежна, квітуча, екологiчно чиста,

iндустрiальна, авторитетна, европейська, щедра, озброєна, горда,

вiльна...

 

Пiдбиття пiдсумкiв виконання завдання.

 

— Якою ж буде Україна? Пiдсумуємо, якi визначення ви обрали. Мрiї

збуваються, якщо дуже хотiти i намагатися втiлити їх у життя. У кого є

пелюсточка з побажанням Українi бути щасливою? ... могутнъою?

 

i т. д. (Учні пiднiмають руки. Визначення, якi обрано бiльшiстю учнiв,

вписуються в пелюстки на дошцi.)

 

— Тепер ми знаємо, якою буде наша Україна.

 

Завдання 2.

 

— А якими ж мають буги українцi, щоб їхнi мрiї та бажання стали

дiйснiстю? Нам цю квiточку ростити, тож давайте на її листочках

запишемо, якими будемо ми, українцi, щоб квiточка розквiтла i наша

омрiяна Україна — теж.

 

Аналогiчно учнi працюють зі словником: працьовитi, розумнi,

цiлеспрямованi, освiченi, здоровi, завзятi, порядні, чеснi,

доброзичливi, мудрі, талановитi, рiшучi...

 

Поки вони працюють, учитель читає вiрш.

 

Український менталітет:

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ