UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75843
останнє поновлення: 2016-12-04
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваВвічливість. Щедрість. Доброта. Працьовитість. Прагнення до формування цих якостей (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось7060
Скачало341
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Я і Україна. Громадянська освіта

 

3 клас

 

Тема: «Ввічливість. Щедрість. Доброта. Працьовитість. Прагнення до

формування цих якостей»

 

Мета: закрiпити поняття ввiчливiсть, щедрiсть, доброта, працьовитiсть;

розвивати усне та писемне мовлення учнiв; виховувати прагнення до

виховання в собі кращих людських якостей.

 

Хід уроку

 

1. Мозковий штурм. Учитель записує на дошцi:

 

ДОБРА ЛЮДИНА

 

Пропонує дiтям висловити свої думки.

 

Складається «павутинка».

 

2. Подiл на групи.

 

Дiтям пропонується обрати картку iз написаним словом, поєднатися у групи

за кольором картки.

 

Інструкція для роботи у групi

 

1) Складiть iз слiв прислiв’я.

 

2) Обговорiть його.

 

З) Наклейте складене прислiв’я на аркуш паперу.

 

4) Пiдготуйтесь до презентацiї.

 

 

Прислiв’я

 

• Не одежа красить людину, а добрi дiла.

 

• Усе добре переймай, а зла уникай.

 

• Людина без людини — як дiм пустинний.

 

• Все минеться, одна правда останеться.

 

• Де сила не може, там розум поможе.

 

 

Презентацiя групами своїх робiт. Прикрiплення прислiв’їв на плакат

«Народна мудрiсть».

 

 

3. Складання сенкану (вiрша).

 

Кожнiй iз груп учитель роздає 4 картки з написами:

 

• ввiчлива людина;

 

• щедра людина;

 

• добра людина;

 

• справедлива людина.

 

Дiти обирають собi картку, яка є першим рядком вiрша.

 

Скласти вiрш за схемою:

 

• прикметик та iменник;

 

• два прикметники;

 

• три дiєслова;

 

• речення про прикметник та iменник;

 

• синонім до прикметника в першому рядку.

 

(Схема записана на дошцi.)

 

 

Презентацiя у групах.

 

 

Пiсля завершення презентацiї вчитель збирає вiршi i вивiшує їх в

авторському куточку.

 

 

4. Активне слухання.

 

Кожна дитина отримує вирiзане з кольорового паперу сердечко. Вчитель

читає текст «Хмарка», а дiти пiд час читання тексту вiдривають шматочок

сердечка тодi, коли, на їхню думку «крається» сердечко Маринки вiд

образ.

 

 

ХМАРКА

 

Хмарцi було сумно жити на свiтi: вона нiколи не бачила людей щасливими.

Коли люди радiли, смiялися, на їхньому обличчi не було жодної хмаринки,

i набiгала вона на нього лише тодi, коли серце людське стискалося вiд

болю чи образи.

 

Хмарка заздрила квiтцi, яка росла серед пестощiв i нiжного шепоту

закоханих. І навiть, коли квiтка помирала, то бачила усмiшку тої, кому

була подарована. Хмарку ж нiхто нiкому не дарував. До неї долинало лише

образливе: «Бажаю безхмарного неба!»

 

Хмарка заздрила квiтцi, бо та знала, що таке ласка людських рук. Її ж

нiхто нiколи не голубив. Навпаки, з самого малечку вона тiльки те й

знала, що стусани жорстокого вiтру. А люди не помiчали цього і тiльки

гримали на неї, що вона затуляє сонце або дозволяє йому попелити землю.

 

І все ж хмарка любила людей i дуже хотiла побачити їх нарештi щасливими.

Настав день, коли вона, переповнена живильною любов’ю, порушила заборону

небес i в материнському поривi почала опускатися все нижче та нижче, щоб

обняти людей i побачити, як бризне радість із усмiхнених очей. Та люди

не вiрили i тiкали вiд неї, настовбурчувалися парасольками,

вiдгороджувалися дахами своїх осель.

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ