UkrReferat.com
найбільша колекція україномовних рефератів

Всього в базі: 75834
останнє поновлення: 2016-11-29
за 7 днів додано 10

Реферати на українській
Реферати на російській
Українські підручники

$ Робота на замовлення
Реклама на сайті
Зворотній зв'язок

 

ПОШУК:   

реферати, курсові, дипломні:

Українські рефератиРусские рефератыКниги
НазваЯкою буває вода. Що може вода (урок)
Автор
РозділПедагогіка, виховання, реферат, курсова
ФорматWord Doc
Тип документуРеферат
Продивилось1998
Скачало298
Опис
ЗАКАЧКА
Замовити оригінальну роботу

Я і Україна. 2клас

 

Тема. Якою буває вода. Що може вода.

 

Мета. Формувати уявлення учнів про воду, про зміни станів води,

розвивати дослідницький підхід до пізнання властивостей води. Формувати

вміння встановлювати взаємозв’язки води з об’єктами живої і неживої

природи. Виховувати повагу до традицій українського народу шанувати

воду, бережливе ставлення до води.

 

Хід уроку

 

І. Організація класу.

 

1.Хвилинка настрою.

 

 Пролунав дзвінок,

 

 Розпочинається урок.

 

 Попрацюємо старанно,

 

 Щоб почути у кінці

 

 Ви всі просто молодці!

 

 

 

2.Повідомлення синоптика

 

 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

 

а) Логічна вправа «Гімнастика розуму»

 

  Мене ллють,

 

  Мене п’ють.

 

  Всім потрібна я.

 

  Я і хмарка,і туман.

 

  Джерельце і океан.

 

  Я літаю та біжу.

 

  Всім користь даю.

 

  Здогадайтесь, хто я така?  (вода)

 

-         Сьогодні на уроці ми будемо говорити про воду. А саме про її

 

важливість у нашому житті, про те, в яких станах вона буває та про те,

як і для чого ми повинні берегти її.

 

Б)Прийом «Мозкова атака»

 

-          Що у світі найсильніше?

 

Виявляється вода! Яка б не була перешкода, вода завжди знайде шлях

обминути її, чи зруйнує постійним натиском. Наш народ здавна помітив цю

властивість води і впевнився у прислів’ї «Мала крапля та камінь точить».

 

ІІІ Оголошення теми і мети уроку

 

-         Сьогодні на уроці ми поговоримо про звичну, але таку цікаву

воду, що

 

її можна назвати найбільшим дивом світу.

 

-         Чи замислювалися, ви, діти, над тим, як би було на Землі без

води?

 

-         Так, усе це правильно: не зеленіла б трава, не росли б дерева,

не було б

 

птахів, тварин, і навіть нас – людей.

 

-         Ось подивіться на модель Землі – глобус. Скільки на ньому

синьо

 

блакитного кольору. Саме він позначає – воду на Землі. А якщо сильно

покрутити глобус, то він увесь здається блакитним. Тому наше планету і

називають – Голуба планета. Навіть перший космонавт Ю.Гагарін,

поглянувши на нашу планету з космосу вигукнув: «А она голубая!»

 

-         Якщо всю землю умовно розділити на чотири частини, то три з

них

 

вода: океани, моря, озера і річки.

 

Суша – 29%

 

Вода – 71%

 

 

 

-         Але вода на землі є не тільки у водоймах. Вона є і під землею.

Колодязі

 

і криниці – це отвори для добування води. Вода є і в повітрі: хмари,

туман, дощ. Ніжно блакитний колір нашого неба і зумовлено тим, що воно

насичене краплинками води.

 

Відгадування загадок

 

1.     А) Біле, а не цукор,М»яке, а не вата,

 

Без ніг, а іде. (сніг)

 

Б)Йшла зоряниця, красна дівиця,

 

Через покоси, гублячи сльози..

 

Місяць дивився і засмутився,

 

Сонечко встало – слізки зібрало.(роса)

 

В) З носика  киплячого чайника я виникаю (пара)

 

    Фізкультхвилинка

 

ІІІ. Практична робота

 

– А тепер ознайомимося з водою ближче.

 

1.     Уявіть, що ми з вами дослідники  і перед нами  завдання:

визначити і розповісти людям про воду.

 

Дослід № 1

 

-         Візьмемо склянку з водою. Що ви можете сказати про густину

води? (рідка)

 

Дослід № 2

 

-         Візьмемо піпетку і кілька крапель покладемо на скло. Чи

тримається

-----> Page:

0 [1] [2]

ЗАМОВИТИ ОРИГІНАЛЬНУ РОБОТУ