Урок футболу у 2 – му класі
Дата проведення: ______
Мета уроку:виховувати в учнів потребу у систематичних
заняттях фізичною культурою і свідоме ставлення до власного здоров’я;
сприяти гармонійному фізичному розвитку, оволодінню життєво необхідними
руховими діями і навичками; розвивати необхідні морально – вольові
якості.
Завдання уроку:
розвивати спритність та інші рухові якості в естафетах з предметами і
без;
– тренувати силу, координацію, швидкість під час виконання
фізичних вправ.
Інвентар: свисток, скакалки, футбольні м’ячі ( 5 шт.),
прапорці.
Місце проведення: спортзал.
Хід уроку:
Зміст уроку Дозування Організаційно – методичні
вказівки
1 2 3
Підготовча частина
( 10 хв. )
Шикування в шеренгу. Привітання.
Повідомлення завдань уроку.
Правила безпеки та поведінки на цьому уроці.
Повороти на місці
Ходьба в обхід.
Різновиди ходьби:
на носках,
на п’ятках,
на зовнішньому боці стопи,
приставними кроками: два кроки вперед з лівої ноги, два з правої
Біг у повільному темпі
Вправи на відновлення дихання:
поперемінне потрушування лівою та правою ногою,
ходьба з глибокими вдихами та видихами.
Загальнорозвивальні вправи:
у стійці ноги нарізно ширше від плечей – швидкі почергові пружні нахили
з хлопком рук за ногами,
В.п.: упор лежачі на підлозі руки на ширині плечей поштовхом руками,
перехід в упор руками ширше плечей і навпаки,
Те саме, але з хлопком рук у момент без опорного положення,
Стрибки з підніманням стегон до грудей.
Шикування в шеренгу
5 – 6 разів
50м
25м
25м
25м
25м
200 – 300 м
6 – 8 р.
6 – 8 р.
6 – 8 р.
2 сек.
Стежити за поставою
Стежити за чіткістю виконання вправи
Стежити за рівнянням у колоні
Звернути увагу положення ніг та спини під час виконання вправи
Основна частина (
25 хв. )
Рухливі ігри
« Кіт и миша ».
Усі гравці беруться за руки, стаючи у коло. Обирається двоє ведучих, з
яких один – «кіт», а другий «миша». За сигналом керівника «мишка» тікає
від «кота», а «кіт» її наздоганяє. Всі діти, що стоять у колі, вільно
пропускають «мишку» у нірку ( коло ) та перешкоджають «котові» туди
потрапити.
« На прогулянку ».
Гравці розміщуються по всьому майданчику, стоячи у накреслених колах. І
лише ведучий лишається без кола. Ведучий говорить: « На прогулянку!»,
всі вибігають зі своїх кіл і бігають по майданчику. За командою « Дощ
іде!», всі стараються зайняти кола. Кому не вистачить кола, той стає
ведучим.
Історія українського футболу ( див. додаток ).
Ведення м’яча носком ноги і середньою частиною підйому:
ведення від стійки до партнера,
обведення стійки.
Ігрова вправа 3*3
Правила гри:
У квадраті 16 * 16 м разом беруть участь по 3 гравці в команді,
намагаючись провести м’яч через лінію суперника, щоб виграти очко.
Виграє та команда, яка набере найбільше очок.
Положення поза грою немає. Час гри 15 хв. З двома хвилинами активного
відпочинку. Перерви заповнюються вправами на розвиток гнучкості.
3 хв.
3 хв.
1 хв.
7 р.
7 р.
1 хв.
15 хв.
Забороняється вибігати за межі майданчика
Всі бігають по майданчику
Стежити за чіткістю виконання вправи, за ногою під час ведення
Своєчасно виправляти помилки допущені під час вибору моменту для «
відкриванні » з метою отримання м’яча
Заключна частина ( 5 хв.
)
Довільна ходьба по колу в колоні по одному з підняттям і опусканням рук
– в сторони ( вдих – видих ).
Вправи на увагу та зниження емоційного збудження.
Підсумок уроку.
Оцінювання учнів.
Організаційний перехід до класу. 10 – 20 р.
2 – 3
вправи Темп виконання повільний
Фронтальний спосіб організації учнів.
Оцінка, похвала
В колону по одному, дистанція 0,5 м
Додаток
Історія українського футболу
13 жовтня 1913 року – проведення в Одесі на полі «
Стортинг – клубу » фінального матчу на першість Півдня Росії між
командами Одеси та Харкова. З рахунком 2: 0 виграли одесити й стали
чемпіонами Півдня Росії. Обидва м ячи у ворота харків’ян забив одесит А.
Злочевський.
$ , ? ?
O
Конспект уроку з фізичної культури для учнів 2-А класу Завдання уроку: Вивчення техніки метання м‘ячика у горизонтальну і вертикальну ціль. Вдосконалення техніки бігу на короткій дистанції. Рухлива гра і естафета. Мета уроку: навчити дітей правильно метати м‘ячик у горизонтальну і вертикальну ціль, вдосконалювати ціль, вдосконалювати техніку бігу на коротку дистанцію, виховувати любов до рідної землі. Обладнання: м‘ячик, горизонтальна і вертикальна ціль. Місце проведення: спортивний майданчик. Дата проведення: ___________ Проводить: _________________ Хід уроку Дозування Організаційно-методичні вказівки І. Підготовча частина 8-10 хв. Шикування – Рівняйсь! Струнко! Добрий день! 30с. В одну шеренгу Повідомлення теми і завдань уроку 30с. Чітке повідомлення завдань уроку Ходьба: руки за голову навприсядки стрибками - на носках - на п‘ятках 4. Біг 5. Загальнорозвиваючі вправи на місці А) Вп руки до плечей Колові рухи руками вперед, назад 8р вперед 8р назад Б) Вп руки в сторони Колові рухи руками вперед, назад 10-12 раз Руки прямі В) Вп права рука вгорі, ліва внизу; 1-2 переміна положень рук 10-12 раз Руки прямі Г) Вп руки вперед. Схрещення рук 10-12 раз Руки прямі Д) Вп ноги нарізно, руки на поясі 1- нахил вліво, 2 – в.п., 3- нахил вправо, 4 – в.п. 6-8 раз Ноги і тулуб прямі Е) основна стійка: 1 – нахил вперед, руками доторкнутися до землі, 2 – в.п. 10-12 раз Руки опущені, ноги прямі ІІ. Основна частина 1. Загальнорозвивальні вправи 27-30 хв А) в.п. руки опущені. Біг з високим підніманням стегна 15 м Тулуб прямий Б) в.п. руки опущені. Біг з прискоренням 15 м Тулуб нахилений В) в.п. руки на поясі. Стрибки на правій, лівій нозі. 6 м Г) стрибки на лівій нозі 4-6 м 2. Метання м‘ячика у горизонтальну ціль 10 хв - метання м‘яча з місця у горизонтальну ціль треба виконувати таку: в.п. – стати лівим боком (при метанні правою рукою), ноги на ширині плечей, ліва нога на носку вперед; права рука з м’ячем на горі, дивитись на ціль, яка знаходиться на відстані 3-4 м. Далі, перенести вагу тіла на ліву ногу, тулуб повернути вліво праву руку трохи зігнути. Потім енергійним рухом кинути м‘яч у ціль Чітке пояснення завдання 3. Біг на короткій дистанції 10 хв. Чітке пояснення - Техніка бігу така: тіло трохи нахилене вперед, голова і тулуб на одній лінії плечі не піднімаються, поштовхова нога ставиться на зовнішню сторону носкової частини стопи і в момент поштовху повністю випрямляться. Махова ногою згинається в коліні, кисті не напружені, пальці напівзігнуті. Зігнуті в ліктях руки рухаються навхрест (права рука і ліва нога). В такому темпі, як і ноги. 4. Рухлива гра “Другий зайвий” 4-5 хв Підібрано для дітей цікаву гру Всі учні стоять у колі, обличчям до центру. За колом двоє ведучих: один тікає, другий доганяє, той, хто тікає, стає спереду одного з гравців. Тепер тікає гравець, який опинився ззаду. Якщо ведучий догнав втікача, то вони міняються ролями. 5. Естафета “Хто швидше” 4-5 хв Діти формують 2 команди, що стоять у колонах по одному. Перед колонами накреслимо лінію, а на відстані 15-20 м від неї лежать великі надувні м‘ячі. У кожного переднього колони по одному надувному м‘ячу. За сигналом передні біжать до великих м‘ячів, оббігають їх спереду справа (зліва), повертаються і передають м‘ячі другим, а самі стають у кінець колони і т.д. Виграє команда, яка першою закінчила перебігання і передала м‘яч учителю. ІІІ. Заключна частина 3-5 хв 1) шикування класу В одну шеренгу 2) ходьба 15-20 м В повільному темпі 3) вправи, які приводять організм в стан відносного спокою 1,5-2 хв 4) підсумок уроку 1 хв Виставлення оцінок 5) домашнє завдання 1 хв Організований вихід з уроку
Нашли опечатку? Выделите и нажмите CTRL+Enter